Skip to content Skip to footer

Z jakiego materiału wybrać prześcieradła z gumką?

Producenci chcą przyciągnąć do siebie jak największą liczbę potencjalnych klientów, dlatego też oferują prześcieradła z gumką wykonane z wielu rewelacyjnych materiałów. Każda tkanina ma oczywiście swoje zalety i wady, dlatego też warto dokładnie zapoznać się z nimi, dzięki czemu zdecydowanie łatwiej będzie dokonać udanego zakupu.

Niesamowity jersey

Na półkach sklepowych od kilku sezonów królują prześcieradła z gumką wykonane z tajemniczego materiału o nazwie jersey. Mowa tutaj oczywiście o charakterystycznej tkaninie, która produkowana jest z mieszanki bawełny i włókien syntetycznych. Największym atutem opisywanego materiału jest duża przewiewność. Prześcieradła z gumką jersey doskonale sprawdzą się podczas zimnych wieczorów, jak i również w zdecydowanie cieplejsze miesiące.

Oryginalny jersey oferuje delikatny i bardzo miękki splot. Materiał jest przyjazny dla skóry delikatnej i nie podrażnia jej. Jest to idealny wybór dla rodziców, którzy poszukują bezpiecznego prześcieradła dla swojego potomka. Elastyczna i dość sprężysta tkanina nie wymaga również prasowania. Prześcieradła jersey wystarczy rozłożyć na materacu, a wszelkie zagniecenia same się wygładzą i znikną.

Rewelacyjne frotte

W każdym większym sklepie można znaleźć prześcieradła z gumką frotte, które cenione są przede wszystkim za niesamowitą miękkość tkaniny. Doskonałe parametry użytkowe frotte wynikają w dużej mierze z połączenia dwóch rewelacyjnych materiałów. Pierwszą z nich jest wytrzymała i gładka przędza, a drugą osnowa pętelkowa. Wspomniane materiały mogą pochwalić się niespotykaną elastycznością i dużą miękkością.

Wysokiej jakości prześcieradła z gumką frotte od renomowanych producentów zapewniają niespotykany komfort termiczny, dzięki czemu najlepiej sprawdzą się w sezonie zimowym. Frotte to przewiewny i oddychający materiał, który błyskawicznie pochłania wilgoć. Materiał ten może pochwalić się również doskonałymi parametrami jeżeli chodzi o elastyczność i rozciągliwość. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że nie trzeba tak bardzo martwić się o ewentualne uszkodzenia mechaniczne i rozerwanie. Dzięki dużej elastyczności nie ma nawet najmniejszych problemów z zakładaniem i zdejmowaniem prześcieradła bezpośrednio z materaca.

Prześcieradła z gumką dostępne są w ofercie Vege Home.