Skip to content Skip to footer

Tanie fotele i krzesła – jak urządzić ogród?

Lato to doskonały czas na spędzanie wolnych chwil na świeżym powietrzu. Nie ma, bowiem nic lepszego od relaksu we własnym ogrodzie. Jednak, by wypoczynek był naprawdę udany potrzebne są nam wygodne krzesła i fotele ogrodowe. Jak umeblować ogród lub taras za niewielkie pieniądze? Jak znaleźć komfortowe, tanie krzesła ogrodowe? Koniecznie zostań z nami i zapoznaj się z poniższym tekstem! Zapraszamy do lektury!

Wystrój ogrodów i balkonów

Wygodne fotele lub krzesła ogrodowe są podstawą dobrego wypoczynku. Latem w ogrodzie spędza się bowiem bardzo wiele czasu. Często jemy tam posiłki, organizujemy imprezy i przyjęcia, czy też grille, które wymagają od nas długich godzin siedzenia. Bardzo ważnym aspektem jest również design mebli ogrodowych. Muszą one w końcu pasować do wystroju naszego ogrodu czy też balkonu lub tarasu. Obecnie niemal każdy sklep z krzesłami i innymi meblami oferuje całe zestawy ogrodowe, składające się zazwyczaj ze stołu i kilku krzeseł. Czasami możemy natknąć się również na takie, z dołączonym parasolem. Ceny zestawów zazwyczaj wahają się w przedziale od 1 do 3 tysięcy złotych. Nie jest to mały wydatek, jednak czy faktycznie musimy tyle wydać, by stylowo umeblować nasz ogród?

Tanie fotele i krzesła – gdzie ich szukać?

Oczywiście, każdy sklep z krzesłami oferuje inne ceny i możemy po prostu znaleźć taki, gdzie meble będą kosztowały najmniej. Różnice w cenach mogą nie być jednak spektakularne. W sezonie letnim ceny zestawów ogrodowych są bowiem najwyższe i nie uświadczymy raczej większych odchyleń w tej materii. Tanie krzesła oraz tanie fotele można uzyskać za to kupując egzemplarze będące na wystawie, tzw. z ekspozycji. Modele takie mogą posiadać niewielkie defekty, takie jak otarcia czy drobne rysy, ale z pewnością są one bez żadnych poważniejszych wad. Dzięki takim zakupom będziemy mogli wejść w posiadanie pięknych mebli ogrodowych i zapłacić za nie o wiele, wiele mniej. Dobrym pomysłem jest także pomyślenie o tego typu zakupach już zimą, kiedy ceny krzeseł nie będą jeszcze tak wygórowane. Wadą takiego postępowania jest jednak znacznie mniejszy wybór, a także modele ze starych kolekcji, gdyż te z najnowszych wejdą w skład sklepowych ofert dopiero latem.