Skip to content Skip to footer

Rodzaje oświetlenia salonowego

Światło we wnętrzach mieszkalnych, pełni wiele ważnych funkcji. Światło dzienne rozjaśnia wnętrza, poprawia nastrój, pobudza. Z kolei światło sztuczne, odpowiednio dopasowane do pomieszczenia, stworzy w nim warunki do pracy, do zabawy, do wypoczynku, ukoi, zrelaksuje i odpręży. Dlatego bardzo ważne jest odpowiednie dopasowanie oryginalnych lamp do danego pomieszczenia.

Wielofunkcyjność salonu

Salon jest bardzo specyficznym pomieszczeniem w domu, bo pełni kilka funkcji jednocześnie. Jest miejscem, które służy rozrywce, wypoczynkowi, przyjmowaniu gości. Dlatego przede wszystkim należy zakupić odpowiednie lampy wiszące do salonu. Wybór w tej kwestii jest przeogromny. W sklepach można znaleźć oryginalne lampy w różnych stylach. Ciekawą propozycją są długie lampy wiszące do salonu, wykonane z metalu. Mają one bardzo prosty styl, a jednocześnie są intrygujące i pięknie pasują do wnętrz rustykalnych, industrialnych, awangardowych.

Oryginalne lampy to także takie modele, które składają się z kilku części lub elementów. Stanowią one niezwykłą ozdobę dla tego pomieszczenia, a na dodatek są bardzo praktyczne i funkcjonalne, bo zapewniają mocne światło, docierające do wszystkich zakamarków pomieszczenia.

Lampy wiszące salonowe w stylu glamour

Obecnie dużym zainteresowaniem cieszy się styl dekoratorski Glamour. Nic więc dziwnego, że ludzie tak często wybierają stylowe żyrandole do salonu w stylu glamour. Styl ten charakteryzuje się dużym blaskiem, połyskiem, biżuteryjnymi akcentami. Lampy wykonane w stylu glamour, są więc bardzo efektowne, błyszczące i przykuwające uwagę. Stylowe żyrandole do salonu będą do nich praktycznym dodatkiem, jeśli w salonie wydzielona jest także strefa jadalniana. Taki żyrandol idealnie komponuje się z eleganckim dużym stołem i stanowi odpowiednią oprawę każdego odświętnego posiłku.

Inne oświetlenie salonu

Poza lampami wiszącymi do salonu, warto też zdecydować się na kilka lamp stojących. Można takie lampy postawić w ciemnych kątach, by je nieco rozjaśnić. Takie lampy dają przytłumione, ciepłe światło, które tworzy klimat przytulności i ciepła. Na pewno interesującą propozycją wśród oświetlenia salonowego, są także oryginalne lampki w formie oświetlenia ledowego. Takimi lampkami można podkreślić dekoracyjność sufitu.