Skip to content Skip to footer

Rodzaj luster dekoracyjnych i ich oryginalne przykłady

Lustro dekoracyjne ostatnio staje się coraz bardziej popularną formą prezentu. Takie lustra dekoracyjne charakteryzują się bowiem przede wszystkim ogromną różnorodnością stylów, rozmiarów…. Poniżej zostaną przedstawione główne wielkości luster ozdobnych wraz z ciekawymi przykładami.

Malutkie lusterka dekoracyjne do makijażu

Oczywiście na początek mamy małe lusterka służące przede wszystkim do makijażu. Najczęściej spotykane są lusterka otwierane, w kształcie koła, aczkolwiek można spotkać też po prostu miniaturowe lusterka prostokątne.

Pewnym szczególnym pod kątem dekoracyjnym rodzajem lusterka ozdobnego będzie tu otwierane lusterko z motywem kwiatowym wykonanym z masy perłowej – idealny prezent dla romantycznych kobiet. Ciekawe również będzie niezwykle oryginalne lustro srebrne, trzymane w ręce na długiej rączce, w zestawie z piękną posrebrzaną szczotką do czesania.

Średniej wielkości lustra dekoracyjne do codziennej toalety

Popularne jako prezenty są również lustra ozdobne przeznaczone do codziennej pielęgnacji twarzy. Pamiętajmy, że istnieje ryzyko, że zostaną powieszone w łazience, zatem muszą one być wykonane z materiałów odpornych alb odpowiednio zaimpregnowanych na wilgoć.

Szczególnym lustrem tutaj będzie tym razem lustro dla panów. Prostokątne, o metalowej, lekko zdobionej ramie i cienkiej tafli, wyglądające niczym wyjęte z dawnych salonów fryzjerskich, gdzie mężczyźni jeszcze golili się brzytwami.

Średniej wielkości wieszane lusterko dekoracyjne do pokoju

Takie lusterka pełnią przede wszystkim funkcję dekoracyjną i rozświetlającą pokój, zatem raczej nadają się jako prezenty dla pań.

Ciekawym lusterkiem będzie tu lustro ozdobne z namalowanym na nim motywującym albo miłym napisem. Może wówczas nie będzie ono może służyć do przeglądania się, ale właśnie będzie stanowiło piękną ozdobę.

Duże lustro dekoracyjne do codziennych stylizacji

Na koniec warto wspomnieć, że doskonałym pomysłem na prezent jest również większych rozmiarów lustro dekoracyjne jeśli tylko jednak wiemy, że dana osoba go naprawdę potrzebuje.

Ciekawe są tutaj zasadniczo dwa rodzaje luster dekoracyjnych. Pierwsze z nich będzie dość ciężkie , z bogato zdobioną ramą, w stylu barokowym. Drugie z kolei wręcz przeciwnie – lekkie, rustykalne, utrzymane na modłę prowansalską.

Lustra dekoracyjne znajdziesz w ofercie Bengraversky.com.