Skip to content Skip to footer

Podstawowe informacje o żarówkach ledowych e27

Udając się do sklepu w celu zakupu żarówek do domu, na półce znaleźć można naprawdę ogromny ich wybór. Nie da się ukryć, że zdecydowanie największą popularnością cieszą się żarówki ledowe e27 i to właśnie one są najczęściej wybierane. Z jakiego powodu są one tak popularne, a także jak się powinno je wybierać?

Dlaczego warto wybrać takie żarówki?

Zanim przejdzie się do tego, jak kupić dobrą żarówkę ledową e27, najpierw warto się zastanowić nad tym, z czego wynika tak duża jej popularność. Co sprawia, że warto wybrać właśnie taki model żarówki, a nie np. wersję halogenową lub też starszy model żarnikowy?

Najważniejszą zaletą takiej żarówki jest oczywiście jej energooszczędność. Pobierając o wiele mniejszą ilość energii, zapewnia ona taką samą jasność świecenia. Co więcej, tego typu żarówki wykazują się o wiele większą odpornością na zniszczenie. Sprawia to, że po zakupie bez najmniejszego problemu można będzie takiej żarówki używać nawet przez kilka lat. Na koniec warto jeszcze wspomnieć, że są to żarówki, które wydzielają zaledwie minimalną ilość ciepła, co sprawia, że wykazują się one znacznie większym bezpieczeństwem.

Jak kupić dobre żarówki ledowe e27?

Jak zatem widać, żarówki ledowe e27 to naprawdę doskonały wybór, który przyniesie wiele korzyści. Niestety z racji tego, że takie żarówki dla wielu osób są nadal nowością, mało kto potrafi w sklepie w pełni świadomie dokonać oceny kilku modeli i na podstawie podanych na opakowaniu parametrów wybrać najlepszą dla siebie wersje. Na co więc warto zwrócić uwagę przy kupowaniu takich żarówek?

Zdecydowanie najważniejszą sprawą jest ich jasność. Wcześniej głównym parametrem była podana przez producenta moc żarówki, lecz obecnie na żarówkach ledowych powinno się przede wszystkim zwracać uwagę na jasność, która wyrażana jest w lumenach. Oprócz tego dobrym pomysłem podczas kupowania takiej żarówki jest zwrócenie uwagi na jej kolor. Klasyczna żarówka ma kolor biały ciepły, lecz na rynku bez trudu można znaleźć także żarówki neutralne, czy też białe zimne, które idealnie nadają się do nauki lub pracy.