Skip to content Skip to footer

Dlaczego warto kupić pościel z mikrofibry?

Mikrofibra to jeden z najbardziej uniwersalnych, wytrzymałych, a jednocześnie przyjemnych w dotyku materiałów. Wykorzystywana jest między innymi do produkcji pościeli. Jakie są jej największe plusy i minusy? Dlaczego warto postawić na pościel z mikrofazy i gdzie szukać takiej, która będzie i praktyczna, i przyjemna dla oka?

Jak powstaje pościel z mikrofibry?

Mikrofibra, zwana także mikrofazą, to materiał syntetyczny produkowany z poliestru i poliamidu. W produkcji stosowane są bardzo cienkie włókna, którym materiał zawdzięcza swoją wyjątkową miękkość i delikatność. Włókna mikrofazy są cieńsze niż w przypadku bawełny czy wełny, a nawet słynącego z lekkości i delikatności jedwabiu.Syntetyczne włókna zapewniają mikrofibrze ogromną wytrzymałość. Dobrej jakości mikrofaza przetrwa lata, nie tracąc swojego oryginalnego wyglądu i właściwości. Nie rozciągnie się, nie zmechaci, nie podrze. Ta niebywała wytrzymałość sprawia, że mikrofibra jest powszechnie stosowana w produkcji nie tylko tekstyliów, ale też zabawek czy akcesoriów pomagających w utrzymaniu czystości, np. ścierek czy mopów.

Właściwości mikrofazy – zalety i wady

Zastanawiając się na wyborem pościeli do sypialni, warto rozważyć tę wyprodukowaną z mikrofazy. Pościel z mikrofibry nie tylko świetnie się prezentuje, ale przede wszystkim jest przyjazna skórze i bezpieczna nawet dla alergików. Dobrze chłonący wilgoć materiał zapobiega namnażaniu się bakterii, a przez to czyni pościel hipoalergiczną, odpowiednią dla osób wrażliwych i dzieci. Pościele z mikrofibry są delikatne, przyjemne w dotyku, a jednocześnie bardzo trwałe, odporne na uszkodzenia mechaniczne.Wadą może być syntetyczność materiału, która u wielu budzi obawy o przepuszczanie powietrza. Tymczasem dobrej klasy mikrofibra ma tak cienkie włókna, że pościel „oddycha” i w żaden sposób nie przyczynia się do przegrzewania się czy pocenia.

Gdzie szukać dobrej jakości pościeli z mikrofibry?

Pościel z mikrofibry, jeśli ma długo zachować ładny wygląd i być przyjemna w użytkowaniu, powinna być wyprodukowana z wysokiej jakości, cienkiego włókna. Gdzie szukać tego typu produktów? Ogromny wybór delikatnej w kontakcie ze skóra, ale jednocześnie solidnej pościeli z mikrofibry oferują stacjonarne sklepy z tekstyliami do sypialni. Ciekawym asortymentem, a często także atrakcyjnym cennikiem, mogą pochwalić się również sklepy internetowe. Niektóre wręcz specjalizują się w sprzedaży pościeli z mikrofazy pochodzącej od cenionych producentów.

Pościel z mikrofibry znajdziesz w ofercie Vege Home.