Skip to content Skip to footer

Oświetlenie pokojowe – niezwykle istotny element wystroju wnętrza

Urządzasz mieszkanie i poszukujesz ciekawych rozwiązań dla oświetlenia pokojowego? Zwróć uwagę na nowoczesne lampy pokojowe w duchu minimalistycznym lub nieco bardziej dekoracyjne i przykuwające wzrok w stylu glamour. Poza tym znajdziesz również wiele klasycznych i uniwersalnych rozwiązań, które zapewnią odpowiednie światło w całym Twoim domu.

Oświetlenie pokojowe sufitowe – funkcjonalne lampy, czy może efektowne żyrandole?

Aby całe pomieszczenie zostało skutecznie doświetlone, potrzebne jest przede wszystkim główne i największe światło, które zwykle umiejscowione jest na suficie. Obok nowoczesnych lamp wykonanych z tworzyw sztucznych lub metali o geometrycznych i często zaskakujących kształtach znajdzie się również wiele pięknych i efektownych żyrandoli i kinkietów. Muszą być one przede wszystkim funkcjonalne, więc trzeba również zwracać również uwagę na jakość i ilość światła, które dzięki nim uzyskujemy. Modne, np. podłużne i wiszące żyrandole wykonane z metalu warto powiesić nad stołem, ponieważ to właśnie on przede wszystkim potrzebuje odpowiedniego doświetlenia. Taką funkcję spełnią również piękne, szklane żyrandole.

Lampy pokojowe stojące

Samo światło sufitowe zazwyczaj nie wystarcza. Żyrandole i kinkiety utrzymane w jednym stylu to też dobry pomysł na newralgiczne miejsca, które spowija zmrok. Tam sprawdzą się kinkiety, reflektory i spoty oraz inne oświetlenie pokojowe ścienne. Dzięki nim oświetlimy, np. regał, komodę, szafę czy fotografie na ścianie. Nowoczesnym rozwiązaniem są także systemy szynowe, ale najbardziej klasycznym i uniwersalnym lampy stojące.

Wśród lamp stojących znajdziemy bardzo dużo wariantów, między innymi do postawienia na podłodze, komodzie, nocnym stoliku czy biurku. Zazwyczaj są one również bardzo efektowne i stanowią swoistą dekorację naszego salonu. Na komodzie pięknie prezentują się efektowne abażury, a na podłogach industrialne lampy wykonane z metalu, szkła lub tworzyw sztucznego.

Wybierz lampy pokojowe zgodnie z własnymi preferencjami

To, czy zdecydujesz się na żyrandole i kinkiety, czy może wybierzesz smukłe i funkcjonalne lampy, to przede wszystkim Twoja decyzja, która powinna być podyktowana wygodą oraz osobistymi preferencjami, a także w zgodzie ze stylistyką panującą w mieszkaniu.