Skip to content Skip to footer

Niezawodne pomysły na malowanie ścian

Malowanie mieszkania to okazja do tego, aby poczynić pewne drobne zmiany, które całkowicie odmienią wnętrze. Jeżeli wielkimi krokami zbliża się wiosenne malowanie domu, warto już teraz pomyśleć o tym, jak zrobić to w nietuzinkowy sposób. Poniżej kilka rozwiązań. Takie pomysły na malowanie ścian przydadzą się każdemu.

Niezawodne pomysły na malowanie ścian

Pierwsza decyzja związana z malowaniem ścian to ta, dotyczą wybranych kolorów. Jeżeli zwykle sięga się po neutralne barwy, tym razem można zrobić trochę inaczej. Świetnym rozwiązaniem jest na przykład pomalowanie jednej ze ścian na mocny i kontrastujący kolor. Będzie ona idealnym tłem dla mebli, a także galerii obrazów, plakatów i zdjęć oprawionych w ramki. Dla niektórych takie rozwiązanie jest nudne, z reguły jednak mają je w swoich mieszkaniach już od dłuższego czasu. Jeżeli ktoś jeszcze nigdy nie malował pomieszczeń w taki sposób, warto spróbować. Ta opcja sprawdza się świetnie na przykład w salonie, sypialni, pokoju dziecka.

Retro Pomysły na malowanie ścian

Kolejne ciekawe sposoby na udekorowanie przestrzeni tylko za pomocą farby to retro inspiracje, które od pewnego czasu są coraz bardziej modne. Pierwsza opcja to malowanie ścian za pomocą dekoracyjnego wałka, takiego, jak używało się lata temu. Pozwala to uzyskać symetryczny wzór na całej przestrzeni. Wnętrze zyskuje charakter vintage. Druga opcja to malowanie ścian tak, aby stworzyć lamperię. Nie trzeba wykorzystywać w tym celu farb olejnych, jak robiło się to dawniej. Można zastosować zwykłe farby do malowania ścian, jednak pomalować je z wykorzystaniem dwóch kontrastujących ze sobą kolorów. To rozwiązanie bardzo ładnie prezentuje się w pokojach dziecięcych. Jest też dosyć praktyczne i funkcjonalne. Jeżeli w dolnej części ściany zastosuje się ciemny kolor, łatwiej będzie uniknąć plam. Dobrą opcją jest zastosowanie farb tablicowych, dzięki którym po ścianach można pisać jak po tablicy. To również pomysł do pokoju dziecięcego. Maluchy bez wątpienia będą zadowolone z takiego rozwiązania.