Skip to content Skip to footer

Minimalistyczna i modna łazienka

Łazienka to miejsce w domu, w którym rano szykujemy się do pracy zaś wieczorem relaksujemy. To miejsce musi być wyposażone w taki sposób, by było to wygodne dla jego właścicieli, ale także by pomieszczenie cieszyło oko. Praktyczny i estetyczny jest styl minimalistyczny. Jak urządzić w nim łazienkę?

Minimum niezbędnych sprzętów

Najpierw trzeba się zastanowić, jakie elementy wyposażenia będą zupełnie niezbędne, by łazienka miała walory praktyczne, ale także zostało w niej sporo przestrzeni. Na pewno musi się w niej pojawić wanna lub prysznic, a także umywalka i sedes. Jeżeli jest taka możliwość pralka może być zabudowana na przykład estetyczną szafką, w której dodatkowo znajdzie się miejsce na płyny, proszki czy dodatkowe ręczniki bawełniane.

Minimalizm nie lubi rzeczy, które są porozstawiane na widoku, więc wszelkie półki na kosmetyki nie wchodzą w grę. Najlepiej, by było to w miarę możliwości schowane. Do tego służą nie tylko szafki, ale także pojemne szuflady pod umywalką.

Przydatne gadżety dobrej jakości

Niezbędne w każdej łazience są ręczniki bawełniane, ponieważ łatwo je utrzymać w czystości i szybko schną. W łazience minimalistycznej nie będzie to wyglądało dobrze, jeżeli wiele ręczników będzie wisieć na wieszakach czy kaloryferze. Dlatego dobrze jest znaleźć schowek dla ręczników bawełnianych, dodatkowych detergentów i kosmetyków gdzieś w zabudowie lub szafce.

Na wierzchu zaś powinno wisieć tylko tyle ręczników, ile jest konieczne. By nie zaburzać całej stylizacji, warto wybrać białą lub szarą kolorystykę. Z drugiej strony minimalizm nie wyklucza ostrych kolorów w dodatkach, więc na tle biało – szarej łazienki będą się także dobrze prezentować czerwone ręczniki bawełniane.

Jakie ozdoby wybrać do minimalistycznej łazienki?

Na pewno kluczem jest umiar. Tak naprawdę wystarczy jeden wyrazisty bibelot, świeca zapachowa lub kwiat. Łazienka ma przecież ograniczone wymiary zaś każdy dodatkowy przedmiot będzie zaburzał wrażenie minimalizmu.

By zachować czystość i oszczędność stylizacji, można na przykład zrezygnować z dywanika na podłodze a wszelkie kosmetyki do codziennego użytku zamiast trzymać na wannie, chować na co dzień do szafek. To stworzy wrażenie ładu oraz sprawi, że pomieszczenie będzie zachęcało do wypoczynku.

Ręczniki bawełniane znajdziesz w ofercie Vege Home