Skip to content Skip to footer

Mieszkanie retro w nowym budownictwie

Decydując się na zrobienie w domu aranżacji w typie retro, trzeba posiadać dużo cierpliwości lub rozpocząć zbieranie przedmiotów tego typu, już zawczasu. Retro lampy, meble czy dodatki nie są sprzedawane w zwykłych i normalnych sklepach katalogowych. Ponadto nie zawsze dane przedmioty vintage nam się spodobają.

Mieszkanie retro w nowym budownictwie

Urządzenie mieszkania retro w nowym budownictwie to ogromne wyzwanie. Pomieszczenia nowych mieszkań nie zawsze pasują do tego stylu, toteż jeszcze bardziej trzeba je udekorować, by ukryć to, co retro nie jest. Największym wyzwaniem może okazać się oświetlenie w opisanym typie. Potrzeba odpowiednio zaaranżować dane pomieszczenia, by idealnie wpasować w nie lampę lub kinkiet vintage i oczywiście sam żyrandol. Lampa retro i lampa vintage nada pomieszczeniu dużo charakteru retro. Już samo oświetlenie takim światłem powoduje, że w danym miejscu tworzy się niesamowity i bardzo ciepły i ciekawy nastrój. W dodatku gdy dodamy żyrandol retro, to jego przebłyski spowodują, że wyczekiwany styl będzie już królował. Najbardziej widoczne to może być w salonie typu retro, który od razu stanie się pomieszczeniem nieprzytłaczającym.

Jakie są lampy retro?

Bardzo ciekawa jest sama kolorystyka i same ich zdobienia. Lampa retro i lampa vintage a także żyrandol retro nigdy nie będą występować w krzykliwych i jaskrawych kolorach. Ich kolorystyka zawsze będzie stonowana, ale ich zdobienia będą bardzo oryginalne i bogate. Przez te właśnie zdobienia, gdy tylko zapalimy światło, od razu rozbłyśnie nam w pomieszczeniu feeria barw. Bardzo popularne są też lampy sufitowe w stylu vintage, które są uzupełnieniem lub alternatywą dla lamp wiszących. Takie lampy nadają wnętrzu lekkości i idealnie spisują się w pomieszczeniach mniejszych.

Aranżacje w stylu retro

Chcąc nie chcąc zawsze oświetlenie w takim mieszkaniu, które urządzone będzie w stylu retro, będzie elementem najważniejszym. Dlatego szukając kredensów, szafek, bibelotów w stylu retro dobrze jest zwrócić uwagę na lampy retro różnego rodzaju. Nawet na te najmniejsze wiszące kinkiety. Dopiero odpowiednie oświetlenie sprawi jak bardzo dane pomieszczenie retro charakteru nabierze. Lampy dostępne są na różnego rodzaju rynkach staroci, w portalach ogłoszeniowych czy też na aukcjach. W poszukiwaniu retro przedmiotów prędzej czy później trafi się też na lampy.