Skip to content Skip to footer

Materiały tapicerskie na krzesła

Krzesła to jedne z tych mebli, bez których każdy dom wygląda ubogo – znajdują zastosowanie jako sprzęt do siedzenia, można potraktować je jak stopień, gdy chcemy sięgnąć po rzeczy znajdujące się w głębi wysokiej szafy, a także powiesić na nich przygotowane do wyjścia ubranie. Dzięki krzesłom i domownicy i zaproszeni goście bez problemu zasiądą do posiłku przy dużym stole.

Rodzaje krzeseł

Krzesła możemy podzielić na dwie kategorie; są to krzesła tapicerowane i krzesła bez materiałowych obić.

To tej drugiej grupy możemy zaliczyć:

– taborety kuchenne,
– krzesła plastikowe,
– krzesła drewniane,
– krzesła metalowei inne, mające twarde siedziska. W większości przypadków, na taki rodzaj krzeseł można położyć poduszkę, zapewniając sobie większy komfort siedzenia.

Krzesła tapicerowane

Tapicerka na meblach to jeden ze sposobów na dodanie naszemu mieszkaniu przytulności i elegancji, dlatego, wybór odpowiedniego materiału obiciowego zależny jest od wystroju danego pomieszczenia oraz istniejącej kolorystyki. Materiały tapicerskie na krzesła występują w szerokiej gamie kolorystycznej, ponieważ według założeń powinny pełnić przede wszystkim rolę dekoracyjną. Z tego powodu, materiał obiciowy na krzesła powinien być nie tylko ładny oraz pasujący do wnętrza, ale również mocny, odporny na czynniki zewnętrzne i odpowiednio gruby.

Obicia na krzesła

Do najpopularniejszych tkanin, które są wykorzystywane jako materiały tapicerskie na krzesła należą:
– szenil,
– skóra naturalna,
– skóra ekologiczna,
– plusz,
– aksamit,
– mikrofibrę,
– sztruks,
– welur,
– tkaniny żakardowe.

Obicia na krzesła są zazwyczaj nałożone na miękkie wypełnienie, które zapewnia wygodę siedzenia. Z czasem i obicie i wypełnienie może ulec odkształceniu, przetarciu oraz zabrudzeniu, co przestaje wyglądać estetycznie – dlatego Materiał obiciowy na krzesła powinien cechować się wysoką odpornością na plamy, nierozciągliwością, musi być utkany z mocnych włókien oraz powinien być łatwy w czyszczeniu.

Materiały tapicerskie na krzesła

Krzesła tapicerowane są nie tylko wygodne ze względu na miękkie wypełnienie, ale również z powodu obicia ich odpowiednimi tkaninami. Tapicerka krzesła, która ma dobrą cyrkulację powietrza, nie klei się do ciała, jest przyjemna w dotyku i zachowuje świeży wygląd przez długi czas, jest najbardziej ceniona przez każdą panią domu. Eleganckie, pięknie tapicerowane krzesła podkreślają estetykę i elegancję wnętrza i wnoszą do otoczenia wrażenie komfortu.