Skip to content Skip to footer

Jakie środki czyszczące powinny zawsze być pod ręką?

Każdy wie, że w domu lub w zakładzie pracy powinny znajdować się środki niezbędne do tego, by w razie potrzeby móc szybko i skutecznie wyczyścić powierzchnie. To niezwykle ważne, by były dostępne, bo nigdy nie wiadomo, kiedy tak naprawdę będą potrzebne. Jakie środki czyszczące zawsze powinny być pod ręką?

Silny środek do czyszczenia toalet

Zacznijmy od toalety. To właśnie ona jest narażona najczęściej na duże i bardzo odpychające zabrudzenia. Tymczasem powinna ona być higieniczna czysta, by można było korzystać z niej bez żadnych obaw. Właśnie z tego powodu zawsze warto mieć pod ręką Silny środek do czyszczenia toalet.

Jego aplikacja powinna wystarczyć, by pozbyć się najbardziej uporczywych zabrudzeń i równocześnie zdezynfekować powierzchnię na tyle, by można było z korzystać z toalety bez żadnych obaw. Z tego właśnie powodu, jeśli masz mieć w domu jeden dobry środek czyszczący, to niech to będzie właśnie środek do toalety.

Środek do usuwania tłuszczu

Wprawdzie silnym środkiem do czyszczenia toalet możesz też śmiało umyć umywalkę, wannę, a nawet rozcieńczyć go z wodą, by umyć nim podłogę, to zdecydowanie nie powinieneś używać go do czyszczenia kuchni. Taki środek nie poradzi sobie z przypaleniami i tłustymi śladami, bo po prostu nie został dla nich przeznaczony.

Z tego powodu dobrze jest też mieć pod ręką preparat dedykowany właśnie takim zabrudzeniom. Specjalna formuła rozpuści tłuszcz i sprawi, że będzie można pozbyć się go bez szorowania i straty czasu. Takie środki są szczególnie potrzebne w lokalach gastronomicznych, w których dużo się smaży zwłaszcza na głębokim tłuszczu.

Środek do szyb

Dużym problemem jest też prawidłowe mycie szyb i luster. Tego także nie można zrobić przy pomocy środka do czyszczenia toalet, więc bezpieczniej jest zdecydować się na dobrej jakości środek przeznaczony właśnie do tego celu.

Powinien on działać tak, by nie zostawiał zacieków. Równocześnie musi być on na tyle silny, by nie było konieczne silne tarcie szyby albo używanie szczotek do mycia. Dobrze, jeśli płyn zabezpiecza także przed zbieraniem się nowych zabrudzeń.