Skip to content Skip to footer

Legalny zakup oprogramowania komputerowego

Z programów komputerowych korzystamy bardzo dużo i bardzo często. Samych programów w internecie jest wiele i wciąż dochodzą coraz to nowsze ich wersje, a i nowych oprogramowań też nie brakuje. Ważne jest, by zdobywać dane programy w sposób łatwy, ale i legalny, by nie łamać prawa i nie wspierać piractwa.

Dystrybucja oprogramowania

Odpowiednia dystrybucja oprogramowania pozwala na bezpieczne korzystanie a poszczególnych programów komputerowych. Tego rodzaju rozpowszechnianie i sprzedaż programów pozwala na zakup lub zdobycie programu w bezpiecznej formie. Dystrybutor oprogramowania sprzeda, zainstaluje i będzie potem pomagał w obsłudze danego programu. Z usług dystrybutorów bardzo często korzystają wielkie firmy i pojedynczy komputerowcy.

Formy dystrybucji

Dystrybutor oprogramowania pozwoli na zdobycie danego programu w różnych formach ich dystrybucji. W internecie roi się od niezrozumiałych pojęć. Dzięki odpowiedniej dystrybucji każdy klient może dowiedzieć się, jaka jest forma zdobycia danego programu, ile trzeba zapłacić za daną licencję, czy można program używać na kilku komputerach czy można go pożyczać czy też jest to jedynie forma demo danego oprogramowania.

Wszystko legalnie

Kupując programy komputerowe u odpowiedniego dystrybutora nie narażamy się na jakiekolwiek kary czy dodatkowe płatności. Wszystko jest jasne i zrozumiale. Mamy oprogramowanie, które zdobyliśmy legalnie i to nie zawsze za ogromne pieniądze. W ten sposób przeciwdziałamy także piractwu i wspomagamy walkę z nim.

Podstawowe zasady

Ściągając z internetu jakikolwiek program od odpowiedniego dystrybutora mamy stuprocentową pewność, że ściągamy program legalnie. Bardzo często dane programy, którymi akurat jesteśmy zainteresowani, mają swoje tańsze odpowiedniki. Programy od dystrybutorów nie zawsze muszą kosztować fortunę, ale zawsze dają pewność, że wszystko jest jak najbardziej legalnie i zgodnie z prawem.Bardzo ważne jest poznanie takich pojęć jak: licencja, prawa autorski i przestrzeganie ich. Jest to możliwe, wtedy kiedy pozyskujemy dany program legalnie, bezpośrednio od danego dystrybutora oprogramowań.Czasami oprogramowania można też znaleźć w różnego rodzaju pismach komputerowych, jednak najczęściej są tam tylko ich wersje demo. W ten sposób możemy zapoznać się z danym programem i zakupić go potem legalnie.