Skip to content Skip to footer

Konstrukcje ogrodowe

Każdy, kto posiada ogród, pragnie, aby jego powierzchnia była nie tylko pięknie urządzona i brylowała wśród ogrodów sąsiedzkich, ale także aby była bardzo funkcjonalna i przystępna dla gości. Co po przepięknym ogrodzie, kiedy nie będzie gdzie w nim siąść, pokontemplować czy pobiesiadować z najbliższymi?

Niezwykle prosty sposób na zwiększenie funkcjonalności

Stawianie stolików z krzesełkami pod parasolami jest passe… W nowoczesnym ogrodzie zastosowanie takich rozwiązań zniweluje cały wysiłek pięknej aranżacji jego powierzchni. Jeśli zadbaliśmy o wszystkie elementy naszego ogrodu, wraz z najmniejszymi roślinkami, to powinniśmy zadbać również o centralny punkt ogrodu, który będzie miejscem spotkań z przyjaciółmi w ciepłe wieczory.

Jak powinna wyglądać altana?

Altana, która będzie znajdować się w najważniejszym punkcie ogrodu, to obiekt, który powinien być wyjątkowo zadbany i szczególnie zaprojektowany. Nie powinien on bowiem przytłaczać swoim rozmiarem, sposobem skonstruowania i kolorem ścian reszty ogrodu. Mimo to, że jest to obiekt niezwykle istotny, to powinien być nieco w cieniu, nie rzucać się przesadnie w oczy – to reszta ogrodu ma być czymś godnym podziwiania.

Jaka altana do naszego ogrodu?

Najmodniejszymi rozwiązaniami w nowoczesnych ogrodach jest zastosowanie wiat. Wiaty ogrodowe to swoiste altany, jednakże nieco szersze i bardziej użyteczne w zastosowaniu. Znajdziemy w nich wiele miejsca, centralnie umieszczony stolik wraz z krzesłami wokół. To, co charakteryzuje niektóre rodzaje wiat to fakt, że mogą być przymocowane bezpośrednio do głównego budynku mieszkalnego. To jednak nie reguła. Wiaty ogrodowe to konstrukcje, które posiadają wiele odmian i rodzajów.

Wiata wolnostojąca jako idealna altana

Zastosowanie wolnostojących wiat ogrodowych może być strzałem w dziesiątkę. Mogą posiadać one różne sposoby wykończenia. Istnieje wiele wiat stworzonych w klasycznym, drewnianym stylu. W katalogach marketów budowlanych znajdziemy także wiaty w futurystycznym stylu, z wykorzystaniem poziomych desek, gęsto ułożonych jedna pod drugą, imitujących ściany konstrukcji. Znajdziemy także wiaty ażurowe, pięknie zdobione kolumny i wzorzyste ścianki. Rodzajów wiat jest wiele, jednakże mają one jedną zaletę – są świetnym obiektem, w którym możemy organizować spotkania z najbliższymi.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Megiw