Skip to content Skip to footer

Krzesła ogrodowe: metal czy plastik?

Urządzanie wnętrz i przestrzeni w ostatnich latach stało się hobby wielu z nas. Oglądanie i kupowanie mebli jest niemal przyjemnością. Sezon zimowy jest dobrą porą, aby zastanowić się nad zakupem mebli ogrodowych – nie ma na nie sezonu, ceny nie są wysokie, a często poszczególne modele są na promocji ze względu na porę roku. Warto więc odwiedzić teraz kilka stron internetowych z tymi produktami i zastanowić się nad aranżacją balkonu, tarasu czy ogrodu.

Krzesła ogrodowe plastikowe – warto?

Krzesła plastikowe ogrodowe są bardzo popularnym wyborem. Składa się na to kilka czynników. Są lekkie – więc łatwe w transporcie oraz w późniejszym rozstawianiu. W końcu jeśli chcemy się opalić w ogrodzie, musimy podążać za słońcem. Są tanie (stosunkowo, bo ich ceny wahają się od 20 do 100 złotych za sztukę). Plastik jest oczywiście bardzo tanim materiałem w produkcji, natomiast ze względu na dużą „elastyczność” jest wytrzymały i nie musimy się obawiać, że krzesła plastikowe ogrodowe załamią się pod naszym ciężarem.

Krzesła ogrodowe plastikowe to świetny wybór na wszelkiego rodzaju imprezy plenerowe. Dzięki ich „mobilności” łatwo je rozstawimy i będziemy mogli przenosić w dowolne miejsca w ogrodzie. Takim krzesłom niestraszny śnieg ani deszcz. Jeśli są też odpowiednio zabezpieczone to możemy mieć pewność, że nie odlecą na sąsiednie podwórko przy podmuchu wiatru. Dobre tworzywo sztuczne nie żółknie ani nie czarnieje, a na dodatek jest bardzo proste w czyszczeniu – wystarczy mokra szmatka ze specyfikiem do mycia powierzchni.

Krzesła ogrodowe metalowe – warto?

Krzesła ogrodowe metalowe są na pewno droższe od tych plastikowych. Ich ceny wahają się od 100 do kilku set złotych za jedną sztukę. Łatwo można przekalkulować, że za komplet takich krzeseł zapłacimy sporą sumę. Jednak za ceną idzie też jakość. Metalowe krzesła nie potrzebują żadnych dodatkowych zabezpieczeń, są na tyle ciężkie, że żaden polski wiatr ich nie zerwie z ziemi. Dobrej jakości metal również nie stanie się żółty, ani nie pokryje go rdza. Jest jeszcze łatwiejszy w utrzymaniu go w czystości. Krzesła metalowe mają w sobie coś szlachetnego, stylowego i eleganckiego. Wyglądają na porządnie wykonane i takie też są w rzeczywistości. Nie przykleją się do ciała w lecie tak, jak te plastikowe. Można je ciekawie przyozdobić poduszkami czy narzutami.