Skip to content Skip to footer

Jak dopasować zasłony do sypialni?

Zasłony to niezbędny element wyposażenia sypialni. Dzięki nim nie tylko możemy regulować ilość światła wpadającą do pokoju, ale również stanowią elegancką dekoracje. Jak wybrać idealne zasłony?

Barwny kontrapunkt

Nowoczesne sypialnie często są monochromatyczne i jasne. Jest to dobre rozwiązanie, gdy dysponujemy niewielkim pokojem, który trzeba optycznie powiększyć. Jasne kolory wpływają na wygląd wnętrza, które staje się radośniejsze i bardziej optymistyczne.

Zasłony do takiego wnętrza można dobrać dopasowując kolorystykę, która tylko delikatnie będzie różniła się tonacją. Czasami jednak warto zaszaleć i postawić na mocny i wyrazisty kolor.

Zasłony jasnozielone wprowadzą do pokoju radość. Niebieski sprawi, że sypialnia stanie się przytulna, a czerwony – romantyczna. Fioletowe zasłony w sypialni będą bardzo intrygujące. Mocne kolory sprawiają, że pokój staje się pełen życia i radości. Wnętrza stonowane są eleganckie, ale dzieli je tylko odrobina od nudy.

Finezyjne wzory

Zasłony w sypialnie stanowią nie tylko element estetyczny. Warto zadbać, by chroniły nas przed światłem oraz hałasem. Wybierając zasłony zaciemniające można w ograniczyć dostęp słońca do minimum. Dzięki temu nic nie zakłóci snu nawet w pokoju, którego okna wychodzą na południe, a promienie słońca witają nas już wcześnie rano.

Kto powiedział, ze zasłony muszą być jednokolorowe? Zasłony zaciemniające mogą mieć bardzo ciekawe wzory, które idealnie wpiszą się w nowoczesną stylistykę.

Do pokoju osób, które cenią sobie rośliny sprawdzą się wzory florystyczne. Ogromne liście monstery, delikatne trawy czy eleganckie storczyki ożywią przestrzeń. Wzory geometryczne sprawdzą się w sypialni, która jest w klasycznym stylu. Pasy w sypialni, którą chcemy optycznie powiększyć. Złote elementy dekoracyjne idealnie sprawdzą się w sypialni, która ma wyglądać ekskluzywnie i wyjątkowo.

Wybierając zasłony warto skoncentrować się nie tylko na ich wyglądzie, ale również na zaletach praktycznych. Zasłony zaciemniające chronią przed słońcem, które nie tylko przeszkadza w odpoczynku, ale również wypala meble i przebarwia drewnianą podłogę. W sypialni, która jest praktyczna musi panować przyjemna cisza, odpowiednie światło oraz temperatura.

Zasłony zaciemniające znajdziesz w Vege Home.