Skip to content Skip to footer

Kołdra bezpieczna dla alergików

Jakość snu decyduje o dobrym lub złym samopoczuciu przez cały dzień. Dla zapewnienia sobie odpowiedniego nocnego wypoczynku warto zadbać, by poduszki i kołdra 140×200 spełniała odpowiednie wymogi. Dostępnych jest wiele rodzajów kołder, które z pewnością zaspokoją wymagania każdego.

Rodzaje kołder

Kołdra puchowa 140×200 może być przeznaczona na okres letni lub jesienno-zimowy. Wszystko zależy od tego, ile puchu zostanie użyte do jej wypełnienia. Różnicowanie kołder pod względem pór roku to bardzo dobre i korzystne dla zdrowia rozwiązanie. W ciepłe noce organizm nie potrzebuje grubego nakrycia. Wręcz przeciwnie zbyt ciepła kołdra może doprowadzić do spocenia się i zaziębienia. Letnia, cienka Kołdra 140×200 zapewni zdrowy sen. Kołdra antyalergiczna 140×200 przeznaczona jest dla osób cierpiących na różnego rodzaju alergie. Także w tej wersji można zaopatrzyć się w cienką kołdrę na lato lub w grubą na zimne noce.

Kołdra puchowa dla alergików

Wśród osób borykających się z uczuleniami istnieje przekonanie, że kołdra puchowa 140×200 powoduje alergie. Wszelkie dolegliwości u osób wrażliwych na kurz powodowane są przez roztocza. Całe otoczenie alergików powinno być sterylnie czyste i regularnie sprzątane. Kołdra antyalergiczna 140×200 nie spełni swojego zadania, jeśli będzie na niej osiadał kurz. Dlatego, aby utrzymać swoje właściwości musi być często wietrzona i trzepana. Tylko takie działania pozwolą na uniknięcie dolegliwości wywołanych roztoczami kurzu domowego. Kołdra puchowa wyprodukowana w specjalny sterylny sposób jest w pełni bezpieczna dla osób uczulonych.

Zalety kołder puchowych

Kołdra wypełniona puchem nie musi być gruba i ciężka. Takie skojarzenia pozostały po wspomnieniach babcinych pierzyn, które potrafiły przygnieść swoim ciężarem i w dodatku pierze przesuwało się tylko na jeden kraniec kołdry. Obecnie system produkcji kołder puchowych pozwolił na likwidację tych wszystkich niedogodności. Przede wszystkim puch jest starannie czyszczony przed włożeniem do tkaniny zewnętrznej. Materiał jest szczelny i nie ma możliwości, aby puch wydostał się na zewnątrz. Osoba śpiąca pod taką kołdrą jest w pełni zabezpieczona przed ewentualnym niekorzystnym działaniem puchu na organizm.