Skip to content Skip to footer

Jaka deszczownica będzie dobrym wyborem?

Deszczownia do prysznica jest bardzo popularna w obecnych czasach. Dzięki niej można sprawić sobie bardzo przyjemny prysznic. Warto dowiedzieć się, jaka Deszczownia do prysznica będzie najlepszym wyborem.

Jakie są rodzaje deszczownic dostępnych na rynku?

Na rynku kupić można deszczownicy podtynkowe oraz natynkowe. Bardzo ważnym aspektem w czasie wyboru deszczownicy jest jej rodzaj. W czasie kupowania deszczownicy do prysznica warto wziąć pod uwagę sposób jej montażu oraz konstrukcję samych elementów.

Deszczownica natynkowa to bardzo klasyczne rozwiązanie. Cały osprzęt takiej deszczownicy jest podpinany do baterii prysznicowej, więc widoczny jest na pierwszy rzut oka. Warto pamiętać, że zajmuje nieco więcej miejsca niż np. deszczownica podtynkowa, jednakże powinna zapewnić nam bardzo łatwy dostęp w przypadku pojawienia się awarii bądź konieczności wymiany jakiegoś elementu w całym zestawie prysznicowej.

Deszczownice podtynkowe

Deszczownica podtynkowa składa się z wielu elementów, które zamontowane są na stelażu podtynkowym. Ponadto zakryte są okładziną ścienna. Taki zabieg sprawia, że całość prezentuje się estetycznie, a wszelkie części montażowe są wciąż ukryte.

Należy pamiętać, że decyzję o kupnie deszczownicy podtynkowej należy podjąć sporo przed zamontowaniem kabiny prysznicowej – najlepiej w czasie planowania całej instalacji. Warto dodać, że każdorazowa awaria wiązać się będzie ze sporym nakładem pracy.

Jaka powinna być deszczownica do prysznica?

Trzeba pamiętać, że nowoczesne deszczownice mogą także oferować bardzo dużo dodatkowych funkcji, które służą podniesie komfortu kąpieli. Mowa tutaj na przykład o termostacie, który umożliwia ustawienie konkretnej temperatury.

Niektóre zestawy prysznicowe mają wbudowane podświetlenie LED-owe, które stworzy nastrojową aurę. Sprzyja ona relaksowi, a także zwiększa komfort kąpieli. Deszczownicę do prysznica najlepiej kupić w sprawdzonym sklepie. Dzięki temu będziemy spokojni o jej jakość. Dobrze dobrana posłuży nam przez wiele lat.