Skip to content Skip to footer

Kasetony sufitowe i ścienne – doskonała dekoracja

Każdy z nas chce, aby jego dom był naprawdę elegancki i ładny. W związku z tym warto interesować się nowinkami w zakresie aranżacji wnętrz. Być może wówczas znajdziemy coś, dzięki czemu nasze mieszkanie będzie prawdziwie przytulne i wygodne.

Kasetony sufitowe i ścienne – klasyka w nowym stylu

Co zaś dzisiaj jest szczególnie modne? Otóż obecnie coraz częściej w aranżacji wnętrz stosuje się właśnie kasetony ścienne i sufitowe. Dawniej były one już modne, jednak teraz wracają naprawdę w wielkim stylu. Przede wszystkim modne są zaś kasetony 3d. Czemu zawdzięczają one swoją popularność?

Dekoracyjny aspekt kasetonów sufitowych

Na początek warto pokrótce omówić aspekt dekoracyjny kasetonów. Przede wszystkim bowien trzeba zaznaczyć, że jest ich naprawdę wiele różnych rodzajów, wykonanych naprawdę w różnych stylach. Znajdziemy tu kasetony nowoczesne, klasyczne, secesyjne, industrialnie – słowem do każdego stylu aranżacji wnętrz da się dopasować jakieś ciekawe kasetony sufitowe czy ścienne.

W modzie są dzisiaj właśnie także kasetony 3d. Wyróżniają się one tym, że mają wypukły wzorek, który tworzy coś w rodzaju bez mała mini mozaiki.

Trzeba także wspomnieć krótko o tym, jaki rodzaj aranżacji kasetonów jest najbardziej modny. Otóż klasycznie cenione są obecnie kasetony sufitowe kładzione na całą powierzchnię sufitu. Ponadto w cenie są również kasetony ścienne kładzione jednak nie na całość sciany a na jejkoniec część tylko np. kwadrat wokół łóżka czy tez dookoła stołu.

Aspekt praktyczny kasetonów ściennych i sufitowych

Warto jeszcze powiedzieć kilka słów o aspekcie czysto praktycznym i funkcjonalnym takich kasetonów. Otóż przede wszystkim znakomicie izolują one dźwięk. W ten sposób możemy dość łatwo albo odgrodzić poszczególne pokoje albo pozbyć się problemu z hałaśliwymi sąsiadami.

Ponadto takie kasetony doskonale także zapobiegają nadmiernemu nagrzaniu się pomieszczenia w słoneczny dzień oraz jego wychłodzeniu w zimny. Stanowią zatem ciekawą i tanią izolację termiczną.

Trzeba jeszcze wspomnieć o tym, że kasetony sufitowe i ścienne także są w pełni zmywalne. W związku z tym, można je spokojnie kłaść nawet , a w zasadzie szczególnie, w miejscach, które są narażone na zabrudzenia. Mogą to być właśnie przestrzenie za łóżkiem czy dookoła stołu w kuchni.

Warto jeszcze dodać, że kasetony ścienne i sufitowe doskonale wyrównują wszelkie niedoskonałości ścian czy sufitów.

Podsumowując kasetony mają wiele swoich zalet praktycznych i dekoracyjnych. Warto zatem rozważyć je, aranżując swoje mieszkanie.