Skip to content Skip to footer

Jakie funkcje ma nowoczesny piekarnik?

Kuchnia elektryczna z piekarnikiem pozwoli przygotować niemalże wszystkie posiłki. Na płycie ceramicznej lub indukcyjnej można smażyć, piec i gotować. Zaś nowoczesny piekarnik umożliwi przyrządzenie ciast, zapiekanek i wielu dań mięsnych w sosie własnym. Sprawdź, jakie funkcje powinien mieć twój piekarnik, by gotować smacznie i różnorodnie.

Piekarnik z funkcją gotowania na parze

Nowoczesna kuchnia elektryczna z piekarnikiem posiada funkcję przygotowywania posiłków na parze. Dzięki temu potrawy będą bardziej soczyste i chrupkie. Ta funkcja przyda się także przy odgrzewaniu mięs, kiedy mięso może stać się przesuszone. Dzięki funkcji pary nadal pozostanie wilgotne i aromatyczne.

Funkcja gotowania na parze w kuchni elektrycznej z piekarnikiem przyda się do przygotowywania warzyw. Aby zrobić pieczone warzywa wystarczy pokroić ziemniaki, marchewki, cebulę, paprykę i cukinię na nieduże kawałki. Potem trzeba je posypać ulubionymi przyprawami oraz skropić oliwą. Po około 40 minutach w piekarniku będą już gotowe.

Termoobieg

Termoobieg to standardowa funkcja, którą posiada prawie każda kuchnia elektryczna z piekarnikiem. Dzięki temu temperatura rozchodzi się po piekarniku równomiernie i można w nim przygotowywać kilka dań jednocześnie.

Termoobieg pozwala przygotować jednocześnie dwa dania: na jednym poziomie zapiekany makaron albo ryż, a na drugim mięso. To oszczędność czasu i pieniędzy.

Piekarnik z funkcją samoczyszczenia

Utrzymanie w czystości kuchni elektrycznej z piekarnikiem to spore wyzwanie. Z jednej strony trudno wyczyścić przypalone ślady bez silnych środków chemicznych. Z drugiej zaś nie powinny mieć one kontaktu z żywnością, więc trzeba ich używać bardzo ostrożnie.

Nowoczesny piekarnik posiada funkcję czyszczenia pyrolitycznego. Takie czyszczenie polega na tym, że resztki jedzenia, które pozostały w piekarniku, są spalane w temperaturze 500 stopni na popiół. Po takim czyszczeniu wystarczy usunąć je wilgotną ścierką i przetrzeć ścianki piekarnika ze zgromadzonych osadów. To wygodne i bezpieczne.

Kuchnie elektryczne z piekarnikiem dostępne są w ofercie Gastrosilesia.pl.