Skip to content Skip to footer

Jak zrobić kreatywne meble samochodowe?

Zakup nowych mebli do domu i biura jak powszechnie wiadomo wiąże się z bardzo dużym wydatkiem. Osoby, które nie mają większej gotówki do wydania, a poszukują oryginalnych mebli, mogą zrobić je samodzielnie. W ostatnim czasie jest bardzo duża moda na meble wykonane z części samochodowych, które można nabyć za kilkanaście złotych.

Idealne meble do domu i nowoczesnego biura

Meble samochodowe doskonale sprawdzą się nie tylko w domu, ale również w biurze. Osoby, które czują się na siłach mogą zrobić nie tylko proste stoliki i kanapy wypoczynkowe, ale również kompleksowe wyposażenie modnej restauracji, czy też niepowtarzalne stoły bilardowe.

Samochodowe meble mogą okazać się prawdziwymi dziełami sztuki na których będzie można całkiem nieźle zarobić. Nic nie stoi również na przeszkodzie, aby wykonać eleganckie meble na prezent dla bliskiej nam osoby. Wiele ciekawych inspiracji można spotkać na blogach internetowych poświęconych motoryzacji i aranżacją wnętrz.

Jakie części samochodowe nadają się na meble?

Meble samochodowe spełniają nie tylko zadania użytkowe, ale również dekoracyjne. Dokładnie wyczyszczony silnik samochodowy można wykorzystać jako stabilną podporę pod blat stołu. Metalowe części doskonale łączą się z drewnem, aluminium i szkłem. Jeżeli istnieje taka możliwość to warto podświetlić stół lampami LED, dzięki czemu spełniać będzie swoje zadania dekoracyjne również w nocy.

Aby znaleźć części na meble warto odwiedzić pobliskie złomy albo stacje demontażu pojazdów. Nic nie stoi również na przeszkodzie, aby części poszukać w zaprzyjaźnionych warsztatach samochodowych. Nowoczesne meble samochodowe można wykonać oczywiście z części, które pochodzą z naszego auta.

Na półkach sklepowych można znaleźć nie tylko meble samochodowe, ale również drobne akcesoria które mogą przydać się w domu. Godne uwagi są na przykład breloczki do kluczy, które wykonane są ze świec zapłonowych albo praktyczne uchwyty do szafek, które z kolei wykonane są z zębatek i przekładek sprzęgła. Pomysły na nowe meble ogranicza tak naprawdę jedynie wyobraźnia.