Skip to content Skip to footer

Drzwi suwane szklane – jakie najlepiej wybrać?

Drzwi suwane szklane to coraz popularniejsza propozycja dla osób, które chcą maksymalnie wykorzystać miejsce w domu. Sporą zaletą, jeśli chodzi o ten typ drzwi, jest oszczędność miejsca, ponieważ nie potrzebują tyle przestrzeni potrzebnej do otwierania drzwi. Przy takich drzwiach śmiało można umieścić meble, a także inne elementy wyposażenia.

Zalety

Drzwi suwane szklane mają bardzo dużo zalet, np. cechują się eleganckim designem szkła. Dodatkowo oszczędność przestrzeni drzwi przesuwanych da nam ciekawe możliwości aranżacji pomieszczenia. Drzwi suwane szklane optycznie powiększają, a także rozjaśniają pomieszczenie. Dzięki temu idealnie sprawdzą się do wszystkich pomieszczeń, gdzie ilość naturalnego światła słonecznego jest dość ograniczona. Ponadto odpowiednio dobrane skrzydła przesuwane będą nadawać się do łazienek. Świetnie wzbogacą kabinę prysznicową o walory dekoracyjne. Drzwi suwane elegancko doświetlają każdy kąt, dzięki czemu optycznie będą powiększać daną przestrzeń mieszkalną. Dodatkowo dobrze radzą sobie z nadmiarem wilgoci i nie powinny jej przepuszczać do następnych pomieszczeń. Warto dodać, że drzwi suwane szklane, wykonane z hartowanego szkła są odporne na zmiany temperatur – tak samo jest w przypadku szklanych kabin prysznicowych.

Gdzie najlepiej sprawdzą się drzwi suwane szklane?

Tego typu drzwi mają sporo możliwości zastosowania. Świetnie nadadzą się do wydzielania gabinetu bądź pracowni. W elegancki sposób oddzielają przestrzeń pomiędzy kuchnią a salonem. Dodatkowo możemy je z powodzeniem wykorzystać do wydzielenia strefy kuchni. Warto dodać, że umieszczenie takich drzwi w kuchni, powinno izolować wilgoć oraz zapach przyrządzanego jedzenia. Ponadto zapewniają optymalną widoczność na strefę jadalną – po otworzeniu przeszkleń zobaczymy otwartą powierzchnię o sporych walorach dekoracyjnych. Drzwi suwane szklane idealnie sprawdzą się w przypadku łazienek połączonych bezpośrednio z sypialniami. Powinniśmy zadbać o to, aby łazienka znajdowała się w miejscu niedostępnym z zewnątrz. Na rynku znajdziemy wiele takich drzwi, które różnią się cenowo od siebie. Najlepiej postawić na sprawdzonych producentów, którzy oferują produkty wykonane z solidnych materiałów.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Esglas.