Skip to content Skip to footer

Jak wyciszyć ściany wełną skalną?

Należy mieć świadomość, że wyciszenie ścian wełną skalną nie jest tak skomplikowanym zadaniem, jak mogłoby się wydawać. Co zatem trzeba zrobić, aby nie przejmować się hałasem?

Przytwierdzenie poziomych profili UD do podłogi

Osoby, które chcą równomiernie umieścić profile, powinny w pierwszej kolejności narysować linię wzdłuż ściany linę. Warto pamiętać, aby odległość linii od ściany odpowiadała sumie grubości izolacji, a także szerokości profili.

Rekomendowane jest również przyklejenie pod spód profilu taśmy przeznaczonej do izolacji akustycznej. Kolejnym etapem będzie położenie profilu wzdłuż linii, która została wcześniej narysowana na podłodze. Wspomniany profil powinien być przymocowany do podłogi za pomocą kołków szybkiego montażu.

Przytwierdzenie pionowych profili UD

Pierwszy profil należy podkleić taśmą, a następnie umieścić przy ścianie na poziomym profilu. Kolejnym etapem będzie przymocowanie profili kółkami szybkiego montażu przynajmniej w trzech miejscach.

Nie można oczywiście zapomnieć o przytwierdzeniu poziomych profilu UD do sufitu. Należy również za pomocą wspomnianych wcześniej kołków szybkiego montażu przymocować profil do sufitu.

Wyciszenie ścian – jakie kroki trzeba jeszcze wykonać?

Następnym etapem będzie zamontowanie łączników bezpośrednich ES. Nie można zapomnieć, aby pod każdym przykleić taśmę. Bardzo istotne znaczenie będzie miało wsunięcie profilu DC w profile UD.

Zalecane jest ułożenie pierwszego oraz ostatniego profilu CD przy pionowych profilach UD. Konieczne będzie również przykręcenie ramion łącznika ES do bocznych ścianek każdego z profili.