Skip to content Skip to footer

Ile kosztuje sprzątanie mieszkania przed świętami?

Pytanie, ile kosztuje sprzątanie mieszkania pojawia się na przełomie marca i kwietnia, oraz przed Świętami Bożego Narodzenia. Zastanawiamy się, czy wynająć wykwalifikowaną pomoc, czy sprzątać na własną rękę? Czy uda nam się dobrze posprzątać w niedługim czasie? Jak będzie lepiej?

Ile kosztuje sprzątanie mieszkania przez domowników?

Sprzątanie mieszkania „na własną rękę” to najtańsza forma porządków. Liczy się praca zespołowa, dzięki czemu sprzątanie przebiega sprawnie.

Podział ról może zostać zaproponowane przez każdego, oby były to sensowne pomysły. Najważniejsze, żeby każdy dostał prace domowe adekwatne do wieku i możliwości.

Sprzątanie mieszkania dokonywane przez domowników może wynieść nawet do 100 zł, w zależności od rodzaju środków czyszczących, których będziemy używać.

Ile kosztuje sprzątanie mieszkania przez wykwalifikowaną sprzątaczkę?

Zatrudnienie osoby do pomocy pozwoli nam zaoszczędzić czas, ale nie pieniądze. W zależności od rodzaju pomocy, którą chcemy zatrudnić, musimy przeznaczyć na te usługi od 100 zł wzwyż. Koszt zależy od tego, gdzie mieszkamy (wieś, miasto), rodzaju prac, które trzeba wykonać i czasu, który na ten cel trzeba poświęcić.

Sprzątaczka z długoletnim stażem i dobrą renomą będzie nas kosztowała więcej niż osoba bez doświadczenia. W ramach oszczędności możemy zatrudnić studentów lub pracowników sezonowych. Tańszą opcją będzie też zatrudnienie pomocy do sprzątania zza naszej wschodniej granicy. Dużo tańszą alternatywą jest także zatrudnienie pracownika bez umowy, co przy sprzątaniu jest dosyć popularne.

Ile kosztuje sprzątanie mieszkania przed świętami?

Święta, zarówno Bożego Narodzenia jak i wielkanocne, cechują się gorącym okresem nie tylko zakupowym, ale także w zakresie porządków domowych. Chcemy, żeby wszystko lśniło, a jednocześnie szukamy sposobów, żeby miło spędzić czas. Ile kosztuje sprzątanie mieszkania przed świętami?

Jeżeli chcemy wynająć sprzątaczkę, to wszystko zależy od powierzchni naszego mieszkania, rodzaju prac, które mają być wykonane i czasu, który na ten cel trzeba poświęcić. Pomoc w domowych porządkach przed świętami, to koszt powyżej dwustu złotych, ale może on wynosić nawet tysiąc złotych.

Sprzątanie mieszkania przed i po świętach to spory wydatek. Część z osób wybierze skorzystanie z fachowej pomocy, żeby zaoszczędzić czas, ale część z nas chciałaby dla odmiany zaoszczędzić pieniądze, więc decyduje się na porządki na własną rękę. Obie metody są bardzo dobre. Najważniejsze, żeby prowadziły do celu, czyli do czystego mieszkania.