Skip to content Skip to footer

Jak dobrać piekarnik do kuchni retro?

Stylistyka retro od jakiegoś czasu cieszy się powodzeniem w naszych domach, ponieważ przywodzi skojarzenia z przytulnością, poczuciem bezpieczeństwa oraz wspomnieniami z dzieciństwa. Jak się okazuje wcale nie trudno dopasować wszystkie sprzęty do takiej aranżacji, ponieważ w ofercie wielu producentów znajduje się piekarnik retro.

Czym się charakteryzuje piekarnik retro?

Piekarniki retro są oferowane w różnych barwach, takich jak biały, czarny czy miedziany. Ich stylistyka jest nawiązaniem do sprzętów z dawnych lat stąd typowe dla klasycznego i babcinego stylu zaokrąglenia i zdobienia. Te detale naprawdę nadają kuchni niezwykłego charakteru. Tego rodzaju piekarnik doskonale dopasowuje się do mebli stylizowanych na styl angielski, chabby chic, czy też po prostu klasyczny.

Oczywiście poza rolą ozdobną, jaką pełnią pięknie stylizowane piekarniki retro, muszą one dobrze wykonywać swoje podstawowe zadanie, jakim jest pieczenie. Z tego względu kupując taki sprzęt należy zwrócić uwagę nie tylko na jego wygląd, ale także parametry.

Praktyczny i dostosowany do potrzeb

Warto zwrócić uwagę na przykład na wielkość i pojemność piekarnika. Będzie ona zależeć z jednej strony od wielkości kuchni i ilości miejsca przeznaczonego na sprzęt, ale także o wielkości rodziny. Ponadto by wygodniej otwierało drzwi, należy wybrać pomiędzy tymi otwieranymi klasycznie lub na boki. Chociaż takie rozwiązanie nie jest jeszcze popularne, istnieją piekarniki retro z taką opcją.

Inną bardzo przydatną opcją jest termoobieg, który występuje już w tych najtańszych piekarnikach. Pozwala on potrawom równomiernie się piec. Nie ma więc obawy o to, że ciasto w środku w środku będzie nieupieczone zaś brzegi będą spalone. Kolejna ważna funkcja to grill, który pozwala przygotować pysznego, soczystego kurczaka.

Czy piekarnik w stylu retro pasuje do nowoczesnej kuchni?

Oczywiście, będzie to bardzo ciekawe zestawienie, dzięki któremu pomieszczenie stanie się bardziej oryginalne i awangardowe. Nie wolno bać się odważnych połączeń stylistycznych, ponieważ dzięki nim wnętrze zyskuje na ciekawym klimacie.

Dlatego z powodzeniem piekarnik o którym mowa można zabudować na przykład w kuchni nowoczesnej, jeżeli tylko podoba nam się design samego sprzętu.

Piekarnik retro znajdziesz w ofercie Lofra.pl