Skip to content Skip to footer

Ile kosztuje ekogroszek w hurcie?

Ekogroszek staje się coraz powszechniejszym rodzajem opału. Czym wyróżnia się ten węgiel? Ile wynosi jego koszt i od czego jest zależny? Co oferuje dziś klientom producent ekogroszku?

Ekogroszek – czym jest i gdzie kupić?

Aby wytworzyć odpowiednią ilość energii cieplnej, niezbędny jest do tego określony typ paliwa. W ostatnich latach wiele przedsiębiorstw oraz użytkowników prywatnych wykorzystuje w tym celu ekogroszek. Pod nazwą tą kryje się specjalny typ węgla ekologicznego, który posiada sporo zalet. Jedną z nich jest bezproblemowy, niewymagający stałej obsługi sposób działania, przy czym warto zaznaczyć, że konieczny jest jednak do tego określony rodzaj kotła. Piec na ekogroszek może pracować nawet przez parę dni bez jakiejkolwiek ingerencji.Z uwagi na dużą popularność, wiele firm proponuje dziś klientom ekogroszek hurt. Miejsc, w których można dokonać zakupu tego typu węgla jest dość dużo, jednak trzeba być ostrożnym i starannie selekcjonować źródło. Najlepiej, aby był to znany producent ekogroszku, cieszący się pozytywnymi opiniami konsumentów. Dzięki temu otrzymuje się gwarancję dobrego towaru, spełniającego wszelkie standardy unijne związane z bezpieczeństwem i jakością.

Ekogroszek ceny hurtowe

Ten typ węgla ekologicznego nie należy może do najtańszych, ale ilość jego atutów sprawia, że warto się na niego zdecydować. Sporo sklepów ma w ofercie ekogroszek hurt – warto pamiętać, że zakup większej ilości jest znacznie bardziej ekonomiczny. Oczywiście na ogólny koszt wpływa także wiele innych czynników, m.in. kaloryczność (im wyższa, tym lepsza jakość, a tym samym również większa cena). Dużo zależy także od dodatkowych aspektów, jakim jest choćby wysyłka towaru w przypadku zamówienia z dostawą. Jeśli chodzi o ekogroszek ceny hurtowe, jak i detaliczne, wynikają również od kwot proponowanych przez kopalnie. Przy zakupie wersji workowanej koszt uzależniony bywa także od wielkości opakowania. Producenci ekogroszku proponują często wersje 25-kilogramowe, choć trzeba brać pod uwagę, że wariant o wadze np. 10 kg zazwyczaj jest po prostu wygodniejszy podczas użycia. Oczywiście ilości hurtowe obejmują co najmniej kilka ton węgla ekologicznego.Na koniec warto wspomnieć, ile kosztuje tego typu paliwo. Oferty bywają różne, ale można przyjąć że jeśli chodzi o dobrej klasy ekogroszek ceny hurtowe wynoszą dziś średnio 800 zł za tonę produktu.