Skip to content Skip to footer

Dlaczego warto postawić na gotowy dom?

Gotowe domy bez działki cieszą się rosnącym zainteresowaniem. Jeszcze kilka lat temu były one głównie stawiane na działkach letniskowych. Aktualnie wszystko się zmieniło. Coraz więcej osób decyduje się na budowę domu właśnie w tej technologii. Są to budynki wytrzymałe, energooszczędne i tanie w utrzymaniu. Ponadto ich budowa pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze. Jest to opcja, która posiada o wiele więcej zalet.

Brak inspektora nadzoru

W przypadku budowy domu murowanego musimy zatrudnić inspektora nadzoru, który będzie kontrolować poprawność wykonywanych prac. Zazwyczaj robi to wybrana przez nas firma budowlana, jednak musimy mieć świadomość, że ma to odzwierciedlenie w kosztach.

W przypadku gotowych domów bez działki nie ma konieczności zatrudniania takiej osoby. Zdecydowana większość elementów produkowana jest w warunkach produkcyjnych. To przedsiębiorstwa odpowiadające z ich wytworzenie odpowiada np. za zgodność parametrów i wymiarów.

Czysta budowa

Gotowe domy bez działki gwarantują nam czystą budowę. Oznacza to, że otoczenie wokół budynku nie zostanie zdewastowane, tak jak często bywa w przypadku domów z cegły. Dodatkowym atutem jest fakt, że większość prac realizowanych jest poza terenem budowy.

Moduły wykonywane są w przedsiębiorstwach, a następnie dowożone pod wskazany adres. Są one w stu procentach wykończone. Nie ma konieczności ich przycinania, szlifowania, czy też obrabiania. Pozwala to utrzymać porządek na placu budowy.

Możliwość demontażu

W wielu przypadkach możemy bez trudu zdemontować gotowy dom bez działki, a następnie umieścić go w innym miejscu. Wszystko zależy od dokładnej specyfikacji wybranego przez nas projektu. Jest to rozwiązanie korzystne dla osób, które poszukują np. domku na działkę rekreacyjną.

Gotowe domy bez działki można jednak relatywnie łatwo rozbudować. W dużej mierze wynika to właśnie z szybkiego i bezproblemowego demontażu elementów szkieletowych. Jest to bardzo ważne dla tych, którzy po paru latach mogą potrzebować większej ilości pomieszczeń.