Skip to content Skip to footer

Idealny trawnik, ale jak to zrobić?

Wielu z nas marzy się pięknie utrzymany trawnik, takie jak na amerykańskich filmach. Przystrzyżony, wiecznie zielony nie tylko sprawia miłe dla oka wrażenie, lecz także od razu zachęca do wyjścia na dwór. W jaki jednak sposób utrzymać taki trawnik?

Właściwa pielęgnacja – kluczem o sukcesu

Oczywiście, jeśli chcemy posiadać piękny, zadbany ogród i trawnik, to przede wszystkim musimy postawić na ich pielęgnację. Nie jest to jednak zadanie tak proste jak się wydaje. Pielenie, przycinanie – to jeszcze jesteśmy w stanie raz na jakiś czas robić. To jednak, co sprawia najwięcej problemów to nawadnianie ogrodów. Jeśli chodzi o mały ogródek – jeszcze jakoś da się to zrobić, choć i tak wykonując tę czynność samodzielnie dostarczamy niektórym roślinom za dużo a innym za mało wody. Jak jednak podlać duże połacie terenu?

Automatyczne systemy nawadniania trawników

Wówczas z pomocą przychodzi nam automatyczne nawadnianie ogrodów. Dla kogo jest przeznaczony taki system? Praktycznie dla każdego. Oczywiście szczególnie duże korzyści z jego instalacji będą mieć właściciele pól golfowych, tenisowych, dużych ogrodów, trawników dookoła hotelu itd.,lecz w zasadzie takie automatyczne systemy nawadniania trawników przydadzą się w każdym przydomowym ogródku.

Automatyczne nawadnianie ogrodów – jak wygląda?

Z czego składa się taki zestaw do zdalnego nawadniania ogrodów? Przede wszystkim znajdziemy tam zraszacze do trawy, sterowniki i elektrozawory oraz przewody umożliwiające połączenie wszystkiego w całość. Co istotne – taki standardowy zestaw można zawsze rozszerzyć i dokupić przeróżne czujniki np. wilgoci czy temperatury. Pomagają one rozsądnie regulować poziom intensywności i częstotliwości nawadniania.

Montaż i zakup automatycznych zraszaczy do trawy

Podczas zakupu należy zawsze mieć na uwadze jedną sprawę. Otóż generalnie najlepiej jest zainstalować zraszacze do trawy przed jeszcze stworzeniem ogrodu czy trawników. Później oczywiście takie przedsięwzięcie jest także możliwe, jednak wymaga więcej pracy i trudu.

Czy można taki zestaw zamontować samodzielnie? W zasadzie tak, choć zdecydowanie nie jest to polecane. W wielu przypadkach warto zatrudnić specjalistę. On będzie w stanie dokładnie obliczyć, jak często należy ustawić jakie zraszacze, jak wyregulować wszelkie parametry, które rośliny potrzebują jak dużego nawadniania. Słowem – fachowiec stworzy nam piękny ogród i amerykański trawnik. Działając na własną rękę, możemy niestety wszystko tu zniszczyć.

Chcesz mieć piękny zadbany ogród i trawnik niezależnie od pogody? W takim razie automatyczne systemy nawadniania trawników są idealnym produktem dla ciebie!

Więcej o nowoczesnych systemach zraszania dowiesz się na http://zielony-trawnik.pl/