Skip to content Skip to footer

Domy pasywne – projekty

Nowoczesna architektura stawia przed projektantami nowe wyzwania. Budowa domu jest najczęściej decyzją na całe życie. Chcemy mieszkać zdrowo, energooszczędnie i tanio. Z tymi oczekiwaniami mierzy się idea budowy domów pasywnych. Wyróżnia je bardzo niskie zapotrzebowanie na energię grzewczą. Dąży się do tego, by w przeważającej części, zapotrzebowanie na ciepło było zaspokojone dzięki zyskom cieplnym, uzyskanym z promieniowania słonecznego.

Domy mobilne – czy to możliwe?

Projekty domów pasywnych typu Mobil Home mogą zainteresować osoby, które ze względu na charakter wykonywanej pracy lub oddając się pasji podróżowania, często zmieniają miejsce zamieszkania. Mogą zabrać swój dom ze sobą. Tego typu konstrukcje wykonywane są z gotowych modułów, które można połączyć w bardzo krótkim czasie. Można je także łatwo transportować z miejsca na miejsce, bez ryzyka uszkodzenia. Ekipy budowlane składają niewielki budynek w przeciągu nawet dwóch tygodni. Budowa domów pasywnych jest łatwa i szybka. Projekty domów pasywnych nie wymagają mocnego fundamentu. Ważną informacją dla osób zainteresowanych zakupem takiego domu jest wiadomość, że możemy uniknąć wielu biurokratycznych formalności.

Dom pasywny projekt – od czego zacząć?

Warto poświęcić trochę czasu na zapoznanie się z ofertą co najmniej kilku obecnych na naszym rynku firm i porównać oferty. Modnym i zdrowym materiałem jest drewno. Dużym zainteresowaniem cieszą się domki typu kanadyjskiego. Wykonane są najczęściej z drewna sosnowego lub świerkowego, które jest suszone komorowo. W drewnie poddanym takiej obróbce nie ma pleśni, grzybów i larw owadów. Wyróżnia je trwałość konstrukcyjna. Zwykle firmy budowlane oferują własne gotowe projekty lub proponują kompleksowe usługi poprzez Dom pasywny projekt po produkt finalny.Budowa domów pasywnych z drewna to powrót do natury, są ekologiczne, doskonale trzymają ciepło, są trwałe i bardzo funkcjonalne. Wykorzystany jest każdy skrawek przestrzeni. Taką produkcję wyróżnia duża energooszczędność. Okna wykonane są zwykle z drewna lub wykorzystane są w nich najwyższej jakości okna PCV, w zależności od projektu. Drewno od dawna służy człowiekowi jako budulec, jest surowcem odnawialnym, łatwo dostępnym i bardzo wdzięcznym w obróbce.