Skip to content Skip to footer

Czy warto zamontować deszczownię do prysznica?

Deszczownie do prysznica są coraz popularniejsze. W nowocześnie urządzonych łazienkach stanowią już niemalże standard wyposażenia. Na rynku jest obecnie dostępnych wiele modeli, które różnią się pomiędzy sobą między innymi rozmiarem oraz dodatkowymi funkcjami, dlatego z łatwością można znaleźć deszczownię odpowiadającą konkretnym potrzebom.

Dlaczego warto zdecydować się na zakup deszczowni do prysznica?

Większość osób korzystających na co dzień z deszczowni chwali sobie przede wszystkim komfort, jaki zapewnia podczas kąpieli. Jej kształt oraz budowa pozwalają na równomierne rozprowadzanie wody, a dzięki odpowiedniemu ciśnieniu krople delikatnie masują skórę całego ciała.

Warto również zaznaczyć, że większość deszczowni pozwala na zaoszczędzenie ilości zużywanej wody, pomimo tego, że posiadają one zdecydowanie większą powierzchnię niż tradycyjne słuchawki do prysznica. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu specjalnych systemów napowietrzających.

Jak wybrać model deszczowni do prysznica?

W przypadku przestronnych łazienek najważniejszym kryterium przy wyborze deszczowni jest własny komfort. Warto zwrócić uwagę między innymi na rozmiar elementu natryskowego, możliwość regulacji położenia oraz dodatkowe funkcje.

Jednak w przy urządzaniu małych łazienek warto szukać rozwiązań, które pozwolą na zaoszczędzenie kilku dodatkowych centymetrów. W takim przypadku idealnie sprawdzają się bardzo nowoczesne zestawy podtynkowe.

Praktyczne i uniwersalne zestawy natryskowe

Deszczownia do prysznica zapewnia komfort i możliwość odprężenia się podczas codziennej kąpieli, natomiast w niektórych przypadkach mimo wszystko lepiej sprawdzają się całe zestawy natryskowe. Stanowią one połączenie deszczowni ze słuchawką prysznicową, dzięki czemu w zależności od sytuacji można korzystać z nich na zmianę.

Zestawy natryskowe pozwalają na korzystanie z komfortu, jaki zapewnia Deszczownia do prysznica oraz zapewniają praktyczność tradycyjnej słuchawki. Sprawdzają się zwłaszcza w przypadku rodzin z małymi dziećmi, dla których deszczownia może być ustawiona nieco za wysoko.