Skip to content Skip to footer

Dlaczego warto wybrać pościel satynową?

Sypialnia to miejsce, gdzie wracając po ciężkim dniu, chcemy spokojnie odpocząć. W łóżku spędzamy ponad jedną trzecią naszego życia, dlatego warto zastanowić się nad wyborem wygodnej i miękkiej pościeli. Na zdrowy, dobry sen wpływa wiele czynników, a jednym z najważniejszych jest pościel, która odpowiednio dobrana i we właściwym wymiarze bardzo nam w tym pomoże.

Jakie mamy rodzaje pościeli?

Stare polskie przysłowie mówi, że jak sobie pościelesz tak się wyśpisz i jest w tym bardzo dużo prawdy. Wybór dobrej pościeli to bardzo trudna sprawa, bo możemy kupić pościel złej jakości i będzie ona przyczyną wysypki na ciele lub alergii. Mamy do wyboru bardzo wiele rodzajów pościel począwszy od pościeli bawełnianej, jedwabnej, wełnianej, lnianej, z bambusa czy syntetycznej. Pościel ma za zadanie nie tylko być dopasowana do atmosfery sypialni, ale z tego względu, że spoczywa na niej całe nasze ciało, musi być z właściwego materiału i mieć oryginalny wzór.

Jakie zalety ma pościel satynowa?

Jak widać mamy bardzo duży asortyment różnych rodzajów pościeli. Jednak najczęściej wybieraną jest pościel z bawełny. Pościel ta skutecznie odprowadza wilgoć, pozwala skórze oddychać, jest delikatna i miła w dotyku a poza tym jest bardzo tania. Najbardziej poszukiwana jest pościel z bawełny stynowej. Pościel satyna bawełniana jest bardzo przez klientów ceniona za materiał, z jakiego jest zrobiona. Do głównych zalet pościeli satynowej należy jej delikatność w dotyku, świetna prezencja na łóżku z powodu lekko świecącego materiału. Pościel z bawełny satynowej znakomicie pochłania wilgoć, a także zapewnia doskonałą cyrkulację powietrza. Pościel satynowa ma właściwości hipoalergiczne, wspaniale w niej się czują osoby mające wrażliwą skórę.

Materiał tej pościeli zbudowany jest z bawełnianej przędzy o satynowym splocie, który powoduje z jednej strony pościeli zjawisko połysku, przy czym z drugiej strony ma ona właściwości typowe dla tkaniny bawełnianej.

Jak należy dbać o pościel z bawełny satynowej?

Przede wszystkim po zakupie musimy sprawdzić metkę pościeli i zapoznać się z jej instrukcja prania. Pościel z bawełny stynowej powinna być prana według ściśle opisanych tam zasad. Osobno pierzemy kolory ciemne i jasne oraz unikamy prania pościeli z innymi rzeczami. Wiadomo, że pościel satyna bawełniana powinna być prana w niskich temperaturach, aby uniknąć zdeformowania. Po praniu rozwiesić powinniśmy ją na świeżym powietrzu oraz dokładnie wyprasować. Należy pamiętać, że dobrej jakości materiał z satyny zawiera sto procent bawełny bez innych domieszek.