Skip to content Skip to footer

Dlaczego warto wybrać okna przesuwne?

Okna przesuwne stają się zdecydowanie najczęstszym wyborem u każdego, kto posiada taras lub balkon. Dzięki ogromne ilości zalet i możliwości, korzystanie z takich zewnętrznych przestrzeni staje się łatwiejsze i zdecydowanie przyjemniejsze. O jakich jednak zaletach mowa? Co powoduje, że tego typu okna są tak często wybierane?

Oszczędność miejsca

Zdecydowanie najważniejszą zaletą, która powoduje, że oknami przesuwnymi interesują się praktycznie wszyscy, jest fakt, że zajmują one bardzo mało miejsca. Dzięki temu, że znajdują się na specjalnych szynach ułożonych równoległe do ściany otwieranie okna, powoduje, że przesuwają się one po szynie. Nie trzeba więc zajmować znacznej części pomieszczenia tylko po to, aby móc wyjść na balkon. A dodatkowo, jak każdy właściciel tradycyjnych okien zauważy, nie trzeba wkładać w ich otwieranie dużo siły. Dzięki temu, że jeżdżą po szynie, nie stawiają tak dużego oporu, dzięki czemu każdy bez problemu może je otworzyć.

Większa ilość światła

Kolejną bardzo istotna dla codziennego korzystania z takich okien jest fakt, że zapewniają one o wiele więcej światła, niż tradycyjne okna o charakterze skrzydłowym. Takie bowiem okna muszą dzielić się na dwie części, co powoduje, że tafla szkła podzielona jest ramą pośrodku. Jeśli jednak się dobrze przyjrzeć, okna przesuwne to jedna wielka tafla szkła, która zajmuje całe okno. Dzięki temu ilość światła, która wpada do pomieszczenia, jest po prostu znacznie większa.

Styl mieszkania

Nie da się również ukryć tego, że okna tego typu nadal stanowią niezwykle atrakcyjne wyposażenie do mieszkania pod kątem estetyki. Są elementem kojarzącym się z nowoczesnością, co zapewnia całemu wnętrzu taki właśnie szczególny charakter.

Czy okna przesuwne mają jakieś wady?

Jak więc widać, kupując takie okna, uzyskuje się naprawdę wiele, bardzo atrakcyjnych z punktu widzenia codziennego mieszkania zalet. Powstaje jednak naturalne pytanie, czy takie okna posiadają jakieś wad, które mogą stanowić problem? Wiele osób ma błędną opinię, że takie okna powodują duże wychłodzenie mieszkania w czasie zimy. Jest to prawda, lecz jedynie wtedy, gdy kupi się je od słabej jakości producenta. Znacznie poważniejszym problemem jest po prostu zwykła praktyczność od strony mycia ich. Duża powierzchnia okna wymaga nieco więcej pracy, aby utrzymać całe okno w nienagannej czystości.