Skip to content Skip to footer

Dlaczego warto postawić na gniazda podłogowe?

W dzisiejszych czasach używamy coraz więcej urządzeń elektrycznych, dlatego też niezbędna jest odpowiednia ilość gniazd zasilania. Odpowiednio wyposażone muszą być nie tylko mieszkania prywatne, ale również biura i hale magazynowe. W ostatnim czasie sporym zainteresowaniem cieszą się puszki podłogowe, które bez żadnego większego problemu można umieścić w dowolnym miejscu.

Szerokie zastosowanie

Puszki i gniazda podłogowe najczęściej montowane są w podłogach podniesionych. Mowa tutaj oczywiście o podłogach technicznych, które znajdują się kilkanaście centymetrów nad wylewką. Producenci mają w swojej ofercie sprzedażowej bardzo wiele modeli gniazdek i puszek podłogowych, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie. Największym zainteresowaniem cieszą się modele wykonane ze stali nierdzewnej, które doskonale pasują do parkietu, paneli, płytek i eleganckiej wykładziny. Oryginalne gniazdo podłogowe jest bardzo użytecznym i niesłychanie praktycznym elementem obudowy instalacji elektrycznej. Wieloma zaletami mogą pochwalić się przede wszystkim nowoczesne puszki do podłóg betonowych. To właśnie dzięki nim można umiejętnie schować w podłodze nie tylko gniazda zasilania, ale również wszelkie media (kable HDMI, SAT, audio, USB, LAN, czy VGA). W niektórych puszkach podłogowych można zamontować nawet 12 różnych gniazd podłogowych.

Materiał ma znaczenie

Inwestując w nowe gniazdo podłogowe warto zwrócić uwagę na to, z jakiego materiału jest ono wykonane. Jak wspomniano wcześniej na półkach sklepowych królują przede wszystkim gniazda podłogowe ze stali nierdzewnej. Bardzo dobrze sprzedają się również modele z mosiądzu albo wersje plastikowe, które wzmocnione są wysokiej jakości metalowymi elementami. Plastykowe gniazda i puszki idealnie pasują przede wszystkim do podłóg anhydrytowych albo betonowych. Puszki podłogowe dostępne są w wielu formach. Największych zainteresowaniem cieszą się oczywiście puszki kwadratowe, prostokątne i okrągłe.

Puszki dla wymagających

Najbardziej wymagające osoby powinny postawić na hermetyczne puszki podłogowe, które w swojej klasie i w swojej cenie nie mają sobie równych. Puszki hermetyczne przeznaczone są do montażu nie tylko wewnątrz mieszkania, ale również na zewnątrz. Puszki skonstruowane zostały w taki sposób, aby ochraniać gniada podłogowe przed zalaniem i niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Instalacje elektryczne w puszkach hermetycznych są w 100% bezpieczne, dlatego też warto na nie postawić. W pierwszej kolejności warto zamówić oryginalna gniazda hermetyczne z klapką ip44. Modele te poradzą sobie nawet w najtrudniejszych warunkach.