Skip to content Skip to footer

Kołdra bambusowa – dlaczego warto ją wybrać?

Urządzanie sypialni to nie tylko zakup łóżka i wygodnego, dopasowanego do postury materaca, ale także wybór wielu mniejszych akcesoriów. Jednym z nich jest kołdra. Ta ma za zadanie chronić przed chłodem i dawać poczucie bezpieczeństwa. Jaka sprawdzi się najlepiej? Dlaczego warto rozważyć zakup kołdry bambusowej?

Na co zwracać uwagę kupując kołdrę?

Nie ma dobrej jakości snu bez odpowiedniego nakrycia. Jego podstawową rolą jest zapewnienie komfortu termicznego. Kołdra musi izolować od zimnego powietrza, ale jednocześnie – także zimą – nie może nadmiernie ograniczać przepływu powietrza. Wykonana z syntetycznej, zbyt szczelnej tkaniny będzie sprzyjać przegrzewaniu i poceniu się.
Tkanina ma także wpływ na odczucia sensoryczne. Materiał powinien być miękki, przyjemny w dotyku. Kołdra, która daje uczucie otulenia i miękkości, tworzy poczucie bezpieczeństwa i ułatwia zasypianie. Warto więc zwrócić uwagę i na tę kwestię, poszukując nowych tekstyliów do sypialni.

Kołdry bambusowe – naturalne i maksymalnie komfortowe

Poszukując idealnej kołdry do spania, warto zwrócić uwagę na tę wykonaną z włókna bambusowego. Pościele bambusowe są naturalne, przewiewne, łączą delikatność i wytrzymałość. Są przyjazne skórze, także tej wrażliwej czy alergicznej.
Kołdry bambusowe sprawdzą się i w sypialni, i w pokoju dziecięcym. Są lekkie, przyjemne w dotyku, nadają się do prania w pralce. Bambusowa kołdra zapewnia właściwy obieg powietrza, dzięki czemu odparowuje wilgoć – w efekcie skóra nie poci się i pozostaje cały czas sucha. Taka kołdra z bambusa spełni swoją rolę i w chłodniejsze dni, i w upalne, letnie noce.

W jakim sklepie szukać dobrej jakości kołder bambusowych?

Choć kołdry z włókna bambusowego cieszą się coraz większym zainteresowaniem, wciąż pozostają mniej popularne niż kołdry puchowe czy syntetyczne. Dlatego na zakupy najlepiej wybrać się do dobrze wyposażonego sklepu specjalizującego się w tekstyliach do sypialni. Duży wybór kołder bambusowych można znaleźć też w sieci.
Wybierając kołdrę, trzeba zwrócić uwagę na grubość, zewnętrzne pokrycie, jakość wykończenia. Im lepiej wykonana kołdra, tym większa pewność, że zapewni komfort i z powodzeniem posłuży przez wiele lat, nie tracąc na estetyce i właściwościach.

Kołdry bambusowe znajdziesz w ofercie Polskiekoldry.pl