Skip to content Skip to footer

Jaki kinkiet wewnętrzny wybrać do łazienki

Kinkiet wewnętrzny to pożądany element w domu, w którym zależy nam na wyjątkowo ciepłym nastroju. Przyda się takie oświetlenie również wszędzie tam, gdzie chcemy podkreślić indywidualny charakter podyktowany stylem wnętrzarskim. Dlatego wybór konkretnego modelu lampy ściennej jest niezmiernie ważne nawet do łazienki.

Kinkiet wewnętrzny w łazience – jaki wybrać?

W łazience się golimy, nakładamy makijaż i zażywamy relaksujących kąpieli. Dlatego potrzebujemy zarówno światła bystrego, jak i nastrojowego.

W miejscu, gdzie panuje para wodna, konieczny jest kinkiet odporny na takie warunki. Warto więc wybierać lampy ścienne celowo wyprodukowane do takich pomieszczeń.

Ile kinkietów założyć w łazience i w którym miejscu?

Jeśli potrzebujemy jasnego światła do golenia twarzy, dobrze jest zainstalować kinkiet tuż nad lustrem. Powinien mieć on taką żarówkę, która dostatecznie oświetli twarz i jednocześnie zadba o to, aby była nierażąca dla oczu.

Gdy natomiast będziemy chcieli zażyć relaksującej kąpieli w wannie pełnej piany, zainstalujmy kinkiet z ciepłym przytłumionym światłem tuż nad wanną lub w bliskiej jej odległości. Warto tutaj postarać się o żółte ciepłe światło żarówki.

Jakim kinkietem wewnętrznym podkreślić nastrój w łazience?

Łazienka urządzona w konkretnym stylu wnętrzarskim sama podpowiada, jakie kinkiety będą do niej pasować. Ponieważ mamy bardzo duży wybór modeli lamp na ścianę, z pewnością znajdziemy taki, który nas usatysfakcjonuje.

Do stylu skandynawskiego poszukajmy kinkietów z metalu, do japandi – z marmuru lub betonu. Do loftowego wystarczy kinkiet z ozdobną żarówką, a do minimalistycznego cienka lampa listwowa.