Skip to content Skip to footer

Wykańczamy własne mieszkanie

Moment, gdy prace budowlane w domu czy mieszkaniu są zakończone i można przejść do zajęć wykończeniowych, jest dla wielu osób chwilą przełomową. Oto już niedługo będą posiadać własne lokum, a teraz mogą wykończyć we zgodnie z własnymi pomysłami. Czasem projekty wnętrz wykonywane są przez profesjonalistę, czasem właściciele zdają się na własny gust.

Pięknie wykończone pokoje

O ile jeszcze kilka lat temu królowało gładkie wykończenie ścian i ewentualne tekstylne, eleganckie tapety, o tyle teraz trendy się zmieniają. Dlatego warto dopasować projekt do własnych gustów. Nie ma sensu podążać za modą, gdy nie odpowiada ona potrzebom. Przy samodzielnym projektowaniu wnętrz i wykończenia można posiłkować się programami i aplikacjami, które pozwolą stworzyć trójwymiarowy obraz tego, jak będzie wyglądało mieszkanie. Wiele z tych narzędzi udostępnianych jest bezpłatnie. Warto przed projektem przejść się do sklepu budowlanego i obejrzeć dostępne możliwości aranżacji – ułatwi to wybór poszczególnych elementów. Dotyczy to zarówno wykończenia łazienek czy kuchni, jak i sypialni i poszczególnych pokojów. Dzięki poznaniu inspiracji można samodzielnie zaprojektować nie tylko funkcjonalny, ale i piękny dom.

Nietypowe możliwości wykończenia ścian i sufitów

Po modzie na gładkie ściany i sufity, rynek podbijają panele sufitowe, beton na ścianach czy gołe mury. Wykończenie pomieszczeń w stylu loftowym jest realnym trendem. Coraz częściej struktura betonu jest zachowywana na ścianach. Ludzie poszukują zaś coraz bardziej nietypowych rozwiązań, aby to właśnie ich dom był wykończony w sposób zaskakujący. Częstym trendem są nie tylko Panele sufitowe czy kasetony, ale również farba z brokatem czy taka, która imituje rdzę na ścianie z metalu. Wszystkie te rozwiązania mogą harmonijnie współgrać z całością mieszkania, o ile są dobierane ostrożnie i na zasadzie pasujących elementów. Jeśli całe mieszkanie ma spójny styl będzie zachwycało nie tylko mieszkających, ale również każdego wizytatora. To ważne, by czuć się dobrze we własnym domu.