Skip to content Skip to footer

Wycieraczki wejściowe

Przed każdym wejściem do każdego domu czy budynku, zawsze powinny pojawić się wycieraczki. Wycieraczki do domu to nie tylko element dekoracyjny, taki bez którego nie można wyposażyć danego wnętrza, ale także element bardzo funkcjonalny. Wycieraczki zewnętrzne jak i wewnętrzne pomagają utrzymać czystość wewnątrz budynku, czy wewnątrz danego pomieszczenia.

Rodzaje wycieraczek

Rodzai wycieraczek jest bardzo dużo, projektanci a następnie producenci produkują i proponują klientom wycieraczki o różnych kształtach, wzorach, wykonane z każdego rodzaju materiału, który doskonale zatrzymuje brud. Wycieraczki wykonane są z włókna kokosowego, gumy, bawełny, poliamidu, materiałów włókienniczych. Dobra wycieraczki jest dobrym pomocnikiem w domu, zatrzymuje brud i pomaga w utrzymaniu czystości w danym pomieszczeniu.Pomiędzy wycieraczkami zewnętrznymi a wycieraczką wewnętrzną istnieją różnice, chociaż zdawałoby się, że są one przeznaczone do tych samych zadań.

Wycieraczki zewnętrzne

Wycieraczka zewnętrzna to głównie wycieraczka czyszcząca. Jej zadaniem jest zatrzymanie na sobie jak największej ilości brudu. Takie wycieraczki to najczęściej wycieraczki systemowe, wykonane są z takich materiałów jak guma, gryps, szczotka czy winyl. Przed wejściem do budynku należy doskonale wyczyścić buty o tego rodzaju wycieraczkę, przez co cały większy brud zostanie na wycieraczce zewnętrznej. Wycieraczki doskonale pozwalają utrzymać czystość w pomieszczeniach. Ponadto wycieraczki zewnętrzne muszą być odporne na warunki pogodowe i atmosferyczne, ponieważ są na nie szczególnie narażone, z racji swojego umiejscowienia.

Wycieraczki wewnętrzne

Uważa się, że wycieraczki wewnętrzne, najczęściej, pełnią rolę dekoracyjną. Jednak tego rodzaju wycieraczki też pomagają dbać o czystość. Zawsze jednak najlepiej jest gdy razem z wycieraczką wewnętrzną, wyłożona jest także wycieraczka zewnętrzna.Wśród wycieraczek wewnętrznych wyróżnić możemy wycieraczki osuszające, czyszczące i osuszająco-czyszczące.

Dają czystość i bezpieczeństwo

Wycieraczki do domu dają czystość, bezpieczeństwo i są także elementem dekoracyjnym. Umieszczane, pod niektórymi wycieraczkami, podkłady gumowe, powodują, że wycieraczki są antypoślizgowe.