Skip to content Skip to footer

Wszystko, co musisz wiedzieć, by znaleźć idealne oświetlenie do pokoju

Wbrew pozorom wybór odpowiednich lamp do danego pomieszczenia wcale nie jest prostym zadaniem. Podczas zakupów trzeba zwrócić uwagę na wiele ważnych szczegółów, z których nie każdy zdaje sobie sprawę. Dzięki nim w niezwykle prosty sposób można uzyskać w pokojach wyjątkowy nastrój i całkowicie odmienić wystrój wnętrza. Z tego powodu warto dowiedzieć się, co zrobić, by wybrać najlepsze lampy pokojowe.

Dobierz odpowiednią barwę światła do danego pokoju

Wiele osób nie jest świadomych tego, jak duży wpływ na wygląd całego pomieszczenia ma barwa światła. W zależności od tego, czy wybierzesz oświetlenie ciepłe, neutralne lub zimne, możesz całkowicie zmienić nastrój pokoju. Przykładowo lampy pokojowe z żarówkami o barwie ciepłej świetnie sprawdzą się w salonie czy jadalni, ponieważ wprowadzą bardziej domową oraz spokojną atmosferę. Z kolei lampy żyrandole o zimnym odcieniu będą lepiej pasowały do takich pomieszczeń jak łazienka czy kuchnia, dzięki temu, że bardziej uwidaczniają różne szczegóły.

Mocniejsze światło nie zawsze jest lepsze

Żyrandole pokojowe powinny przede wszystkim dobrze oświetlać dane pomieszczenie, ale nie razić przy tym domowników. Z tego powodu, kiedy kupujesz lampy żyrandole do takich miejsc jak sypialnia czy salon, warto pomyśleć o modelach, które umożliwiają regulację intensywności światła. Dzięki temu w zależności od własnych potrzeb dobierzesz oświetlenie idealne dla Ciebie o każdej porze dnia lub nocy. Wbrew pozorom jest bardzo duże ułatwienie, które znacznie poprawia komfort codziennego życia.

Nie zapomnij o wystroju całego wnętrza

Choć wiele osób o tym zapomina, żyrandole pokojowe mogą stanowić także idealną ozdobę pomieszczenia. Wszystko zależy od tego, jaki model wybierzesz i w jaki sposób dopasujesz go do całego wystroju. Niekiedy warto zdecydować się na pomoc profesjonalnego projektanta wnętrz, który zna się na takich rzeczach najlepiej. Mimo to, jeśli chcesz zaoszczędzić nieco więcej pieniędzy, możesz wykorzystać kilka sprawdzonych sposób, dzięki którym samodzielnie dobierzesz świetne lampy oraz żyrandole. Przede wszystkim powinieneś zwrócić uwagę na charakter danego wnętrza. Niezwykle dużą popularnością cieszą się ostatnio lampy w stylu industrialnym, które świetnie się sprawdzą przy większości wystrojów. Co więcej, niekiedy warto nieco poeksperymentować z kolorami. Jeśli całe pomieszczenie jest urządzone w jasnych odcieniach, dobrym wyborem może być czarny żyrandol. Będzie ciekawym przełamaniem wystroju i z pewnością zwróci uwagę wielu Twoich gości.