Skip to content Skip to footer

Rodzaje kabin prysznicowych

Kabiny prysznicowe od lat cieszą się dużą popularnością i coraz bardziej wypierają wanny. Wynika to przede wszystkim z tego, że są one bardzo praktyczne. Dodatkowo na rynku dostępny jest ich szeroki wybór. Dzięki temu kabinę dostosować można do każdej łazienki. Warto zatem wiedzieć, czym różnią się dostępne kabiny prysznicowe.

Kształt kabiny prysznicowej

Dostępne na rynku kabiny prysznicowe różnią się od siebie przede wszystkim swoim kształtem. Wyróżnić można tu kabiny prysznicowe prostokątne, kwadratowe czy półokrągłe. Kabinę półokrągłą wyróżnia łatwość otwierania i fakt, że świetnie sprawdza się w małych łazienkach. W niewielkiej łazience bardzo dobrze sprawdzi się również kabina kwadratowa. Są to bowiem najmniejsze dostępne na rynku kabiny.

Ciekawym rozwiązaniem jest z pewnością kabina prysznicowa prostokątna. Jest ona znacznie większa od kabiny kwadratowej. To, czym charakteryzuje się Kabina prysznicowa prostokątna to jej jeden dłuższy bok. Zapewnia to lepszą organizację i możliwość zastosowania różnych mechanizmów otwierania kabiny.

Dodatkowe funkcje

Oprócz standardowych kabin prysznicowych, na rynku dostępne są także takie, które wyposażone są w różne dodatkowe funkcje. Dobrym przykładem może być tu kabina prysznicowa z masażem wodnym lub kabina z prysznicem parowym. Są to rozwiązania przeznaczone zwłaszcza dla tych konsumentów, dla których ważne są rozwiązania nowoczesne i luksusowe.

Kabiny z hydromasażem lub prysznicem parowym wyróżnia kształt przypominający tubę z systemem wentylacji. Co ciekawe, takie kabiny często zamontowane mają głośniki, co jeszcze bardziej umila kąpiel. To zdecydowanie najnowocześniejsze rozwiązania na rynku.

Kabiny prysznicowe bez brodzika

Mówiąc o różnych modelach kabin prysznicowych, wspomnieć należy koniecznie także o kabinach bez brodzika. Ten typ kabin montuje się bezpośrednio na podłodze łazienki. Kabiny bez brodzika nie wymagają również dodatkowego systemu odprowadzania ścieków w postaci odpływów.

Kabiny bez brodzika cieszą się coraz większą popularnością. Wynika to z tego, że takie kabiny prezentują się niezwykle estetycznie. Dodatkowo jest to również rozwiązanie bardzo praktyczne.