Skip to content Skip to footer

Palarnie zewnętrzne: zalety

Od kilku lat w Polsce obowiązuje zakaz palenia papierosów w miejscach publicznych. Jest to dla wielu osób bardzo uciążliwe, ponieważ nie mogą oddać się swojemu nałogowi w taki sposób, jaki chcą, a łamiąc zakaz – mogą narazić się na mandat nawet w wysokości pięciuset złotych. Na szczęście jednak coraz częściej można spotkać palarnie zewnętrzne, które stawiane są przy korporacjach, firmach, hotelach, a nawet galeriach handlowych i przystankach. Z myślą o palaczach i osobach niepalących.

Co to jest palarnia zewnętrzna?

Wiaty palarnie to miejsca, specjalnie wyznaczony teren dla osób, które palą papierosy. Posiadają one wiele zalet, a co więcej – korzystają z nich zarówno palacze, jak i ci, którzy nie palą. Palarnie zewnętrzne można spotkać niemal wszędzie – zarówno w miejscach publicznych oraz firmach, jak również i w restauracjach, kawiarniach, a nawet na uczelniach.

Konstrukcje palarni zewnętrznych składają się z materiałów stalowych, bądź też stalowo-aluminiowych, a ich ściany wykonuje się ze wzmocnionego szkła. Jak wiadomo – często w ich środku znajduje się hermetyczna popielniczka do wyrzucania petów lub popiołu. Co ważne, można również spotkać palarnie z ławkami, bądź też wieloma innymi udogodnieniami.

Wiaty palarnie to rozwiązanie bardzo ciekawe i praktyczne. Pozwalają one oddzielić osoby palące od niepalących, a przy okazji – co ważne – w okresie letnim pozwalają schować się przed upałami lub deszczami, z kolei w okresie zimowym – ujemnymi temperaturami oraz śniegiem. Niejednokrotnie korzystają z nich również i ci, którym z papierosami nie po drodze.

W przerwie na papierosa i nie tylko

Coraz więcej firm stawia obok swoich siedzib właśnie wspomniane palarnie zewnętrzne. Wyglądem pasują one do zewnętrznego stylu budynków znajdujących się w okolicy, co sprawia. że są one bardzo estetyczne i miłe dla oka.

Każda palarnia zewnętrzna jest przystosowana dla osób palących w sposób w pełni bezpieczny. To sprawia, że można je postawić nawet obok wejścia do firmy, bądź uczelni. Wiaty palarnie chronią również palących przed – chociażby – mandatem, który można dostać za palenie w miejscach publicznych. Wiaty w szczególności sprawdzają się przy przedsiębiorstwach znajdujących się w dużych metropoliach, gdzie w szczególności zwraca się uwagę na osoby palące w niedozwolonym miejscu.