Skip to content Skip to footer

Na jaki brodzik do kabiny prysznicowej warto się zdecydować?

Istotnym aspektem w urządzaniu wnętrza łazienki jest wybór brodzika do kabiny prysznicowej. Poniższy tekst przybliża cechy, na jakie warto zwrócić uwagę podczas przeglądania ofert łazienkowej armatury, a także zawiera propozycje ciekawych rozwiązań, które warto przemyśleć.

Brodziki do kabiny prysznicowej – funkcjonalność

Pierwszym aspektem, na jaki należy zwrócić uwagę podczas poszukiwań idealnego brodzika prysznicowego jest to, jakiej funkcjonalności oczekujemy.

Jeśli jedyne, na czym nam zależy to wygląd, warto zastanowić się nad płaskimi brodzikami, które idealnie dopasują się do oszklonej kabiny prysznicowej. Sprawia to wrażenie ekskluzywności i elegancji. W dalszej części tekstu zostaną przedstawione najchętniej wybierane materiały, ale już z tego miejsca można do takiego brodzika doradzić wybór konglomeratu, który swoim wyglądem imituje wylany marmur lub kamień.

Jeśli nasza łazienka nie jest wymiarowa, z pewnością na pierwszym miejscu powinniśmy postawić kształt brodzika do kabiny prysznicowej, który wpasuje się w nasze wnętrze. Najpopularniejszym wyborem są brodziki prostokątne z zaokrąglonymi bokami, natomiast jeśli nasza łazienka nie pozwala na zagospodarowanie takiej ilości miejsca na brodzik, można zastanowić się nad narożnym kształtem, który nie zabiera zbędnej przestrzeni.

Materiał, z którego wykonuje się Brodziki do kabiny prysznicowej.

Wcześniej wymieniony konglomerat jest ciekawym rozwiązaniem jeśli chodzi o kwestię łazienkowej armatury. Sprawia wrażenie ekskluzywnej pozycji, jednak tańszej od prawdziwego lanego marmuru. Powierzchnia wykonana z konglameratu na długo zachowuje swoją gładkość oraz połysk. Jedyne, co należy mieć na uwadze to kruchość tego materiału. Trzeba być ostrożnym przy montażu brodzików z konglameratu.

Najpopularniejszym wyborem jest akryl, który jest odporny na zarysowania, a także należy do lekkich materiałów. Jest to niewątpliwym ułatwieniem podczas montażu. Odpowiednie dbanie o akryl powoduje, że nie żółknie, a na długo zachowuje błysk.