Skip to content Skip to footer

Lustra z efektem głębi

Zastanawiając się kiedyś nad prezentem dla mojej mamy, z okazji jej święta, wpadłem na pomysł, że na pewno przydałoby jej się nowe lustro w łazience. Przeglądając oferty sklepów internetowych, natrafiłem na ciekawe ogłoszenie, które zawierało nietypowe rozwiązanie lustra, które rzuca się w oczy dzięki efektowi głębi.

Na czym polega efekt głębi lustra?

Typowe lustro odbija tylko obraz, który się przed nim znajduje, dokładnie taki jakim jest naprawdę. Lustro z głębią zawiera dodatkowe podświetlenie w lustrze, które jest wielokrotnie w nim odbijane, w taki sposób, że dla nas wydaje się jakby lustro posiadało swoją głębokość, która wykazuje pewną cechę ciągnięcia się w nieskończoność.Ten efekt, mają lustra dekoracyjne ze specjalnie przygotowanym oświetleniem, które znajduje się we wnętrzu tafli szkła. Jeśli jest ono odpowiednio skierowane, to wydaje się jakby odbijało się z wielokrotnym, ale coraz mniejszym powtórzeniem. Bardzo ładnie wygląda to zwłaszcza w nocy.

Gdzie powiesić takie lustro?

Lustro dekoracyjne z efektem głębi można oczywiście powiesić wszędzie. Jest ono tak samo funkcjonalne, jak inne rodzaje luster i można się w nim swobodnie przejrzeć.Tak samo pasuje do łazienki, jak i do salonu, jednak dodatkowo, dzięki swojemu efektowi przykuwa wzrok i stanowi jeden z centralnych elementów dekoracyjnych w danym pomieszczeniu. Fakt ten zawdzięcza nie tylko ciekawym efektom, ale także temu, że lustro jest z reguły jednym z największych elementów, a dodatkowo takim, który wydaje się nas śledzić na każdym kroku.

Zasilanie luster dekoracyjnych z efektem głębi

Oczywiście całe działanie lustra jest oparte na lampkach wewnątrz lustra, a zatem do prawidłowego działania wymaga źródła zasilania. Oczywiście bez niego także pokazuje odbicie osoby, która się w nim przegląda, ale o efekcie głębi możemy w takim przypadku raczej zapomnieć.Zasilaniem takiego lustra jest albo zasilanie bateryjne, albo stałe źródło prądu, ale w takim wypadku należy lustro podłączyć na stałe do gniazdka. Jako że podświetlenie nie zużywa zbyt dużo energii, można także trafić na lustra dekoracyjne z wbudowanym akumulatorem, który należy od czasu do czasu naładować, w celu poprawnego działania. To dobre rozwiązanie, zwłaszcza gdy nie mamy akurat wolnego gniazdka.

Lustra dekoracyjne znajdziesz w ofercie Bengraversky.com