Skip to content Skip to footer

Krzesła ogrodowe – jakie są możliwości?

Stół i krzesła ogrodowe to niezbędny element ogrodowej aranżacji. Wybór odpowiednich mebli pozwoli nie tylko wspaniale wypoczywać wśród zieleni, lecz także zorganizować przyjęcia i biesiady dla najbliższych przy grillu. Jakie jednak meble wybrać, by sprawdziły się do wszystkich zastosowań?

Krzesła ogrodowe plastikowe – wady i zalety

Krzesła plastikowe ogrodowe mają bardzo wiele zalet. Przede wszystkim są najtańszą z tych możliwości. Warto jednak mieć na uwadze, by nie kupować absolutnie najtańszych opcji – niestety krzesła plastikowe czasami bywają kiepskiej jakości i są mało trwałe.

Jednakże wybierając meble wykonane z lepszej jakości materiału sztucznego, możesz liczyć na większą wytrzymałość. Niektóre z modeli mogą świetnie sprawdzić się w nowoczesnych aranżacjach, dobrze prezentują się także w bardziej klasycznych. Krzesła plastikowe ogrodowe mogą mieć ciekawe kolory, które łatwo dopasować do obejścia ogrodu, płytek na tarasie czy elewacji domu. Meble te łatwo się przechowują i nie wymagają szczególnej pielęgnacji. Nie jest to jednak wyjście na lata, raczej na kilka sezonów.

A może krzesła ogrodowe metalowe?

Krzesła ogrodowe metalowe to bardzo dobre rozwiązanie, które świetnie się sprawdza do bardzo wielu ogrodów i tarasów. Świetnie uzupełniają nowoczesne i minimalistyczne aranżacje – do nich pasują najpiękniej. Na dodatek są bardzo eleganckie i wspaniale wyglądają. To duża inwestycja, ale na wiele, naprawdę wiele lat.

Jednakże takie rozwiązanie ma także wady. Metal wymaga regularnej pielęgnacji, czyli zabezpieczania przed korozją i malowania. Na dodatek warto je chować przed deszczem i często zajmują dużo miejsca. Decydując się na meble metalowe do ogrodu warto zastanowić się, czy w garażu lub piwnicy mamy wystarczająco dużo miejsca do ich przechowywania. I oczywiście wystarczająco dużo czasu, by je pielęgnować – najczęściej raz w roku.

Drewniana klasyka do ogrodu

Drewniane meble w ogrodzie to najbardziej klasyczny wybór. Są lekkie i trwałe, na dodatek naturalne, dlatego świetnie prezentują się w ogrodzie. Niektóre modele są idealne dla nowoczesnych ogrodów, inne świetnie sprawdzą się do rustykalnych i wiejskich.

Drewno jest trwałe, ale dość drogie. I także wymaga specjalnego traktowania. Oczywiście konieczne jest stosowanie środków przeciwgrzybicznych. Warto także pokrywać je lakierem i chronić przed deszczem, by się nie rozsychało i nie pękało. Są na pewno bardziej wymagające pod względem pielęgnacji niż krzesła ogrodowe plastikowe.