Skip to content Skip to footer

Kontenery plastikowe a dbałość o środowisko

Dbałość o środowisko kojarzy się przede wszystkim ze zmniejszenie używania plastiku. Kontenery plastikowe niejako kłócą się z tym zamysłem. Ale czy aby na pewno? Kontenery plastikowe – na czeskim rynku plastové kontajnery – zaprojektowane i stworzone przez Schoeller Allibert to doskonały przykład prawidłowego wykorzystania plastiku, który w dzisiejszych czasach w bardzo prosty sposób może zostać poddany recyklingowi.

Na świecie istnieje wiele organizacji uświadamiających ludziom, jaki plastik jest zły – jest w tym ogromie dużo prawdy i ciężko jest faktycznie obserwować zwłoki ptaków, których brzuchy wypełnione są śmieciami z plastiku, bo te polując w morzu połykały go przy okazji lub z pełną świadomością – ale myśląc, że jest to pożywienie.

Wytrzymałość przede wszystkim

Kontenery tworzone przez firmę Schoeller Allibert są bardzo precyzyjnie wykonywane, dzięki czemu ich wytrzymałość jest naprawdę imponująca. Dobrej jakości kontenery plastikowe, które można użytkować latami to ogromny plus. Nie są one zagrożeniem dla środowiska, ponieważ będąc cały czas w użyciu nie zasilają wysypisk śmieci.

Wielkość i zajmowane miejsce

Bardzo interesującą cechą opisywanych kontenerów plastikowych jest możliwość ich złożenia podczas transportu zwrotnego – kierowca nie zawsze wracając ma do zabrania towar, natomiast złożone kontenery zajmują znacznie mniej miejsca, dzięki czemu tworzy się przestrzeń na cokolwiek innego i kurs wcale nie musi jechać na pusto.

Składanie kontenerów ma jednak zastosowanie przede wszystkim w magazynach, które zyskują dzięki temu ogromną ilość miejsca. Dobrze ulokowane plastikowe pojemniki pozwalają na zmniejszenie ilości kursów, a co za tym idzie na zmniejszenie emisji CO2 do środowiska, zmniejszenia ilości hałasów i spalin, co dla świata i ekologii jest niezwykle ważne.

Recykling

Każdy z kontenerów sprzedawany przez wspomnianą firmę może zostać do niej oddany i przerobiony na kolejny produkt – przetopienie plastiku nawet z kilkunastoletniego kontenera nie stanowi żadnego problemu.

Jeżeli kontener plastikowy zostanie uszkodzony, ale jego ogólny stan będzie dobry można naprawić uszkodzenie dzięki usłudze wulkanizacji – naprawa pęknięcia, czy też niewielkiej wyrwy może zająć jedynie kilka godzin, tak więc nie jest to czas, który warto spożytkować na zakup nowego kontenera. Recykling albo naprawa – to jedyne rozsądne drogi.