Skip to content Skip to footer

Jakie krzesła do jadalni?

Obecne trendy wnętrzarskie raczej podąża w kierunku otwartej przestrzeni, co oznacza, że kuchnia, jadalnia i salon stanowią jedno, spójne pomieszczenie. Warto zadbać w nim o strefę jadalną i dobrać ponadczasowe meble wykonane z długotrwałych materiałów. Zatem jaki stół i krzesła do jadalni?

Drewno, czyli klasyka sama w sobie

Drewniany stół w jadalni sprawdza się zawsze. Wpasowuje się w każdy styl aranżacji, więc nawet przy zmianie wystroju może być jego stałym elementem. Drewno dobrze zakonserwowane i czyszczone przeznaczonymi do tego środkami może przetrwać kilkadziesiąt lat. Przed zakupem stołu do jadalni powinniśmy odpowiedzieć sobie na kilka pytań: „Dla ilu osób potrzebny jest stół?”, „Jak często miewamy gości?”, „Jaki rodzaj drewna jest najlepszy?” Odpowiedź na ostatnie pytanie i trafny wybór pozwalają cieszyć się stołem przez długie lata. Oczywiście nie możemy wtedy zapominać o krzesłach. Drewniane krzesła do jadalni możemy zakupić w komplecie ze stołem lub jako osobne meble np. kiedy planujemy urządzić jadalnię w stylu eklektycznym.

Stół i krzesła – jaki rodzaj drewna?

Dobierając komplet, na który składają się krzesła drewniane do jadalni i stół, musimy mieć na uwadze materiał, z jakiego zostały wykonane wszystkie elementy. Inwestując w wysokogatunkowe drewno, mamy pewność, że jest to wydatek na lata i w ciągu najbliższych lat nie będziemy musieli dokonywać zmiany przynajmniej w obrębie mebli, które służą do spożywania posiłków.

Jaki rodzaj drewna jest najlepszy? Branża stolarska na pierwszym miejscu wymienia dąb. Dlaczego? Ponieważ to pionier wśród drewna europejskiego. Ma piękną, złotą barwę, ale przede wszystkim jest wysokoodporne na wszelkie czynniki zewnętrzne i uszkodzenia mechaniczne. Możemy zatem sobie wyobrazić drewniane Krzesło do jadalni wykonane ze 100-procentowego dębu, a do tego piękny, prostokątny stół z oszlifowanymi krawędziami. Taki zestaw nada charakteru każdej jadalni!

Na drugim miejscu bez wątpienia plasuje się jesion. Stopień jego twardości jest większy, aniżeli dębu i to właśnie jesion jest przez wielu specjalistów stawiany na pierwszym miejscu. Co ciekawe, jego cena jest bardziej atrakcyjna niż wyrobów dębowych. Warto więc się zastanowić.