Skip to content Skip to footer

Jakie kryteria musi spełnić kieliszek do wódki?

Eleganckie szkło to nieodłączny element zastawy. Używane jest przede wszystkim podczas wizyt gości i szczególnych okazji, jak urodziny, imieniny czy jubileusze. Wśród stylowych naczyń nie powinno zabraknąć kieliszków na wódkę. Jak wybrać te najodpowiedniejsze? Gdzie szukać szkła dobrej jakości?

Jak skompletować elegancką zastawę?

Urządzając kuchnię i jadalnię, warto pamiętać nie tylko o praktycznych meblach czy dobrej klasy sprzęcie AGD, ale i o drobnym wyposażeniu. To detale tworzą klimat wnętrza, a wiele z nich ma także funkcję praktyczną. Czymś, co obowiązkowo powinno znaleźć się na wyposażeniu każdego mieszkania, jest stylowa zastawa.Eleganckie talerze i filiżanki pozwolą dobrze przyjąć gości i będą wizytówką domu. Na co dzień będą cieszyć oko i wprawiać w dobry nastrój. Oprócz naczyń w jadalni przydadzą się także kieliszki na różne rodzaje alkoholu, od wina, przez koniak, po wódkę. Każdy alkohol potrzebuje innego szkła, by zachował swoje oryginalne właściwości.

Kieliszek do wódki – który będzie odpowiedni?

Wódka to jeden z tradycyjnych, polskich trunków. Towarzyszy przełomowym wydarzeniom jak ślub czy jubileusz, kiedy toast pije się na zdrowie i pomyślność świętujących. Często serwowana jest również podczas imprez w gronie rodziny i przyjaciół. Jak ją odpowiednio podawać? Kieliszek do wódki jest niewielki ze względu na moc alkoholu, jednocześnie dobrze, by miał grubsze ścianki, dzięki którym wódka zachowa odpowiednią temperaturę. Warto wybrać mocne szkło, które szybko się nie uszkodzi. Jeśli chodzi o estetykę, zdobieniem mogą być frezy, złota lamówka czy nawet okazyjny nadruk – wszystko zależy od preferencji.

W jakich sklepach szukać dobrej jakości kieliszków na wódkę?

Jako że wódka to tradycyjny polski trunek, z zakupem odpowiednich kieliszków do wódki nie powinno być większego problemu. W swojej ofercie ma je większość sklepów ze szkłem czy wyposażeniem do kuchni i jadalni.Wyzwaniem jest za to wybór odpowiednich, jeśli chodzi o jakość. Plusem będą mocne szkło, staranne wykonanie, renoma firmy. Licząc na piękne i wytrzymałe kieliszki do wódki, najlepiej robić zakupy w sklepach współpracujących z uznanymi producentami, działających czy to stacjonarnie, czy to online.

Kieliszek do wódki dostępna jest w ofercieGastrosilesia.pl.