Skip to content Skip to footer

W jakich celach stosuje się unoszenie samochodu za pomocą najazdu?

Nowoczesne najazdy samochodowe pozwalają na niezwykle łatwe oraz stabilne podniesienie samochodu. Jednocześnie zapewniają odpowiednią stabilność podczas uniesienia wozu i wpływają korzystnie na bezpieczeństwo mechanika zajmującego się pojazdem.

Zastosowanie warsztatowe

Profesjonalny najazd samochodowy może być wyposażony w liczne funkcjonalności dodatkowe. Pozwalają one na wykorzystanie tego typu konstrukcji w wielu dziedzinach powiązanych z motoryzacją, zarówno pod względem amatorskim, jak i specjalistycznym. Do najczęściej spotykanych zastosowań tego typu konstrukcji należą jednak przede wszystkim warsztaty samochodowe.

Konstrukcje tego typu znacząco ułatwiają przedostanie się do elementów znajdujących się w podwoziu samochodu. Dawniej pozwalały na to przede wszystkim odpowiednie kanały, a także podnośniki ręczne i automatyczne. Wyposażenie tego typu jest jednak nierzadko bardzo kosztowne, przez co niewielkie warsztaty samochodowe nie zawsze mogą sobie na nie pozwolić.

Zalety konstrukcji

Relatywnie tańszym rozwiązaniem jest odpowiedni najazd samochodowy. Konstrukcja ta pozwala na uniesienie samochodu oraz jego części przedniej, dzięki czemu umożliwia mechanikowi uzyskanie bezpośredniego oraz swobodnego dostępu do elementów podwozia.

Tego typu wyposażenie jest w stanie zagwarantować odpowiednio stabilne podłoże dla pojazdu.

Dzięki temu doskonale sprawdza się zarówno podczas wstępnych oględzin oraz fachowej diagnostyki, jak i wykonywania drobnych napraw. Dzięki zastosowaniu odpowiednich dystansów hamujących, możliwe jest dodatkowe zabezpieczenie samochodu przed ewentualnym zjechaniem. W ten sposób możliwe jest utrzymanie bezpieczeństwa osoby, która znajduje się pod pojazdem i przeprowadza różne operacje.

Inne zastosowanie

Profesjonalne warsztaty samochodowe nie są jedynym miejscem, gdzie z powodzeniem można wykorzystać najazd samochodowy. Wynika to przede wszystkim z faktu, że nadają się one do stosowania zarówno na wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku. Dlatego nierzadko są one używane na przykład przez organizatorów eventów samochodowych oraz właścicieli komisów.

Odpowiednie wyeksponowanie pojazdu znacząco zwiększa zainteresowanie potencjalnych klientów i pozwala na zaprezentowanie nawet używanego samochodu w pełnej krasie. Chociaż ten sposób na wyeksponowanie pojazdu jest stosunkowo tani, w niczym nie ustępuje zastosowaniu bardziej profesjonalnych podnośników.

Artykuł powstał we współpracy z firmą