Skip to content Skip to footer

Jak wybrać pościel flanelową?

Dobra pościel to taka, która jest przyjemna dla skóry, niealergiczna, trwała, właściwie wykończona i również atrakcyjna dla oka. Szukając czegoś takiego, zwróć uwagę na wyroby flanelowe. Pościel z flaneli ma naprawdę mnóstwo zalet. A jak ją wybrać, by rzeczywiście umilała ona nocną porę?

Zwróć uwagę na skład

Flanela flaneli nierówna. Zanim więc kupisz jakąkolwiek pościel, sprawdź skład materiału. Powinien być on w stu procentach naturalny. Oczywiście niewielki dodatek uzupełniających materiałów jest dozwolony, ale na pierwszym miejscu w składzie może pojawić się tylko jedno tworzywo – bawełna.

Prawdziwą flanelę poznasz też po strukturze. Jest ona wyjątkowo miękka w dotyku i bardzo przyjemna. Tylko taki materiał zapewni ci odpowiednie właściwości i skuteczne działanie.

Sprawdź wykończenie

Wykończenie pościeli z flaneli bywa równie ważne co skład materiału. A chodzi tu przede wszystkim o to, w jaki sposób będziesz mógł zapinać pościel. Istnieją dwie techniki – zapinanie na zamki błyskawiczne lub guziki. Pościeli „na zakładkę” raczej się już nie produkuje, bo nie są one zbyt praktyczne.

Sam prawdopodobnie wiesz już, jaki tym zapięcia będzie ci bardziej odpowiadać. Ogólnie rzecz biorąc wygodniejsze są jednak pościele wyposażone w zamki błyskawiczne. Zdecydowanie szybciej założysz je na kołdrę i poduszki.

Dopasuj rozmiar

Dobra pościel z flaneli musi mieć też właściwą wielkość – dostosowaną do rozmiarów kołdry i poduszek. Najpopularniejsze dla niej rozmiary to m.in.: 140 x 200, 160 x 200, 180 x 200 i 200 x 220.

Tutaj wyboru specjalnego nie masz. Musisz po prostu obmierzyć dokładnie kołdrę lub pobrać jej wymiary z doczepionej do niej metki, a następnie udać się z otrzymanym wynikiem do sklepu.

Określ stylistykę

Pościele z flaneli występują we wszystkich możliwych barwach i wzorach. Znajdziesz wśród nich zarówno komplety jednokolorowe, jak i te łączące w sobie przeróżne odcienie bądź pokryte niezwykłymi wzorami czy nawet motywami z filmów i bajek.

Tak szeroki wybór na pewno pozwoli ci na znalezienie kompletu, który idealnie trafi w twój gust. Postaraj się jednak także dopasować go przy okazji do aranżacji sypialni. Dobra pościel wykonana z flaneli może ją skutecznie upiększyć.

Pościel z flaneli kupisz na vegehome.pl