Skip to content Skip to footer

Jak wybrać obrus do salonu?

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że obecnie wybranie właściwego obrusa do salonu nie jest tak skomplikowanym zadaniem, jak mogłoby się wydawać. Wystarczy przed podjęciem ostatecznej decyzji uwzględnić najbardziej istotne aspekty. Jakie nowoczesne obrusy do salonu będą najlepszą opcją?

Rozmiar

Należy pamiętać, że klasyczne obrusy na jadalnym stole powinny zwisać maksymalnie 20 cm z każdej strony blatu. Warto wiedzieć, że zbyt długi zwis może rolować się na kolanach osoby siedzącej. Nie można zapomnieć, aby odpowiednio dobrać omawiany produkt do kształtu stołu. Prostokątne obrusy nie będą dobrze się prezentowały na okrągłych stołach.

Osoba, która chciałaby, aby modny obrus sięgał nisko do ziemi powinna postawić na śliską tkaninę. Można mieć wtedy całkowitą pewność, że materiał nie będzie zaczepiał się do spódnic czy spodni.

Nowoczesne obrusy do salonu z jakich tkanin będą najlepszym rozwiązaniem?

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że klasyczne obrusy obecnie wykonywane są z różnych tkanin. Rekomendowane jest zaopatrzenie się w produkt plamoodporny. Warto wiedzieć, że obrusy tego rodzaju przeważnie tworzone są z tkanin hydrofobowych. W najprostszym możliwym ujęciu oznacza to, że nie będą przyjmowały wody. W przypadku, gdy na obrus upadnie kropla zupy, użytkownik nie powinien mieć większych problemów z jej usunięciem. Oczywiście wspomniane produkty nie będą w stanie w 100% zagwarantować ochrony przed ewentualnym zaplamieniem.

Można zaobserwować, że z roku na rok coraz większym zainteresowaniem cieszą się modne obrusy do salonu wykonane z żakardu. Doskonale będą one prezentowały się we wnętrzach rustykalnych czy tradycyjnych. Obecnie dostępne są one w wersjach z nieprzezroczystej tkaniny. Ponadto użytkownicy nie będą mieli większych problemów z dopasowaniem produktu do innych tekstyliów znajdujących się w pomieszczeniu. Należy pamiętać, że żakard nie jest plamoodporny.

Świetną opcją będzie także postawienie na modne obrusy do salonu, które są zdobione haftami, mereżkami czy ozdobnymi taśmami. Rekomendowane jest zaopatrywanie się w obrusy renomowanych producentów.