Skip to content Skip to footer

Jak wybrać domek narzędziowy?

W ogrodzie używa się dużej ilości sprzętu: kosiarek, podkaszarek, taczek i innych. Niełatwo jest znaleźć przestrzeń do ich przechowywania – szczególnie gdy mamy nieduży garaż lub w ogóle nim nie dysponujemy. Domki narzędziowe drewniane są idealnym rozwiązaniem do małych i dużych ogrodów.

Praktyczne i estetyczne rozwiązanie

Wybierając domek, warto dokładnie przemyśleć miejsce, w którym go umieścimy. Jeśli będzie znajdował się gdzieś, gdzie będzie dobrze widoczny – szczególne znaczenie ma jego wygląd. Na rynku można znaleźć szereg rozmaitych domków, które spełniają wysokie warunki estetyczne, a tym samym – mogą znajdować się nawet w bardzo reprezentacyjnych miejscach.

W sytuacji, gdy domek narzędziowy będzie znajdował się bezpośrednio przy domu, warto rozważyć dostosowanie go wyglądem do samego domu: na dachu ułożyć gont pasujący kolorem do dachówek, a ściany pomalować na kolor dopasowany na przykład do okiennic. To zapewni doskonałą estetykę i świetny wygląd, a zarazem dobre miejsce do przechowywania wszelkich ogrodowych utensyliów.

Gdzie ustawić domek?

Domki narzędziowe ogrodowe zajmują sporo miejsca, dlatego warto dobrze przemyśleć jego lokalizację. Ważne, aby nie stykał się bezpośrednio z domem czy innym elementem zabudowania. To mogłoby doprowadzić do niechcianego zawilgocenia ścian, a w efekcie – do powstania grzyba. Z tego względu, ważne jest zachowanie odpowiedniego odstępu od innych elementów zabudowy.

Domki narzędziowe drewniane z założenia są elementami, które mają do spełnienia rozmaite funkcje. To oznacza, że jeśli planujemy go wykorzystywać głównie do przechowywania narzędzi, których używamy z tyłu domu – ustawianie domku z przodu jest zupełnie niepraktyczne. Warto rozważyć wszelkie jego zastosowania i znaleźć najlepsze miejsce, uwzględniające wszelkie potrzeby.

Odpowiednie materiały

Kupując domek, jesteśmy zasypywani wieloma ofertami różnych producentów. Warto jednak mieć na uwadze, że największe znaczenie ma nie jego wygląd (choć oczywiście również jest ważny), ale przede wszystkim – jakość wykonania.

Domek powinien być zrobiony z grubych, dobrej jakości desek. Pozostałe elementy również powinny być wysokiej jakości, aby zapewnić jak najlepszy wygląd, a także trwałość domku.

Domki narzędziowe drewniane znajdziesz w ofercie Megiw